| Roxana_Roxi_2000_jul4 a întrebat:

Parintii mei s-au mutat in Austria si m-au adus si pe mine, eu am 15 ani,mie nu imi place aici de un an ma tot plang ca vreau acasa in Romania,nu am prieteni nici nu vreau sa am, mi se pare tot ciudat aici, abia am asteptat sa fie vara sa merg acasa.am mers 2 saptamani si acum am venit inapoi mai este o luna si cv din vacanta de vara si eu acum stau in casa cu telefonul in mana sau ma uit la filme pe laptop si toata ziua ma plictisesc,ce sa fac? Cum sa le spun a lor mei ca mai vreau sa merg acasa,ca nu imi place aici,mi-au stricat toata vara, nu mai stiu ce sa fac, ajutati-ma pls

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu prea ai ce să faci. de ce nu încerci să-ți faci viața mai frumoasă acolo. ieși și cunoaște oameni noi, fă-ți prieteni. nu e totul așa rău cum pare. depinde doar de tine să te adaptezi.

| Roxana_Roxi_2000_jul4 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat un an, aici nu sunt oameni la fel de prietenosi, in Romania am prietenii mei, acum i-am vazut 2 saptamani si dj mi e foarte dor de ei

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce noroc ai ca esti unul dintre copii pe care parintii plecati la munca s au gandit sa nu ii abandoneze in saracia din Romania si i au luat intr un loc mai bun

| Roxana_Roxi_2000_jul4 explică (pentru suntserios):

Da nu am zis eu nimic, sunt norocoasa dar atat le cer si eu, in vacante sa ma lase acasa si nici ata nu pot sa faca pentru mine, desi ei stiu ca nu imi place aici.

| Iulia2802 a răspuns:

Incearca sa le explici cum te simti

| Roxana_Roxi_2000_jul4 explică (pentru Iulia2802):

Am incercat, ei se enerveaza pe mine daca le zic, ieri am plans toata ziua si azi la fel chiar nu imi place aici! sad nu stiu ce sa mai fac ca sa ma lase acasa