| Pisoiash56 a întrebat:

Hei! Vreau ajutorul vostru... Anul trecut in iarna m-am imprietenit cu un baiat apoi am ajuns sa fim iubiti, insa in vara ne-am despartit deoarece a trebuit sa plec toata vara intr-un alt oras. Acum cand m-am intors, iar incepe sa-mi placa de el doar ca are prietena, dar mi-a spus ca inca ma place. In schimb nu as vrea sa-i stric relatia, dar nici nu pot sa nu ma gandesc la el sad... Plzzz dati-mi niste sfaturi puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Doi useri ți-au spus ce vrei să auzi. Acum eu o să-ți spun ce nu vrei să auzi.

Realitatea e că tu l-ai trimis la plimbare punându-ți plecarea ta mai presus decât el. Altfel spus, relația ta cu el a început și s-a terminat cu nevoile tale, neluând nicio clipă în considerare și nevoile lui.
Mai pe românește, nu ți-a păsat!

Și-acum brusc îți pasă că să nu-i strici relația? laughing Fii serioasă! Nici acum nu-ți pasă! Tot ceea ce-ți pasă ție e propria persoană. Nici de el nu-ți prea pasă.

Cel mai bun sfat de dat nu e pentru tine ci e pentru el să stea cât mai departe de tine.
Prietena lui actuală a fost lângă el când tu nu ai fost - iar asta, mai devreme sau mai târziu, va conta decisiv.

Știu, acum îți vine să-mi dai un „stupid" (sau „eronat" cum îi zice acum) dar peste maxim un an o să vezi că am avut dreptate.

Vrei un sfat? Lasă-l în pace! De tot! Ia-o de la capăt cu altcineva și ai grijă ca măcar de data asta să iei și nevoile lui în considerare.

Salam alekum.

| Pisoiash56 explică (pentru kongeriket):

Da ai dreptate...

| SimonaQs a răspuns (pentru kongeriket):

Apreciez raspunsul ...Ai dreptate

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Si tu iti schimbi sentimentele dupa anotimp!

| onasis1961 a răspuns:

Păi a zis că te place nu că te mai iubeşte.A zis să-i cazi din no în laţ. cred că greşala tu ai făcut-o, ce dacă ai fost plecată puteai ţine legătura.

| DNSK a răspuns:

Si eu gandeam la fel. Sa nu-i stric relatia... Daca te place, te place si punct. nu ii strici tu relatia, e deja stricata din moment ce se gandeste la alta fata decat prietena lui. Asa ca, baga-te pana nu intervin sentimente pentru ea ca atunci nu te mai incurajez. Dar cu grija sa nu o ranesti

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,din moment ce tu ai plecat trebuia sa-ti asumi responsabilitatea ca el isi va face pe altcineva, acum nu ai ce face nu ii strica relatia si nu te baga sa fii motivul lor de despartire, lasa-l sa incheie aceasta relatie si dupa bagate in vorba cu el, deoarece s-ar putea sa te vrea si pe tine si sa nu renunte la acea fata cu care este acum

| Strumpfi a răspuns:

Pai,daca e cu acea fata si ti-a spus ca inca te place inseamna ca tu contezi mult mai mult! Dar ai grija sa fi sigura ca s-a despartit de ea, ca sa nu joace la doua mese! Fi importanta si arata-i ca esti!
Succes!:*