| anonim_4396 a întrebat:

Heii, am o MARE problema.Deci am aflat anul trecut ca mama il inseala pe tata cu cel mai bun prieten al lui, WTF straight face Deci totul a inceput cand mama a primit niste cursuri in Grecia, ma rog primeste mereu fiindca lucreaza la primarie.Si tata nu a putut sa-si ia concediu, as aca m-am dus doar eu cu ea. Si voiam sa o pe matusa mea, asa ca m-am dus sa o sun cand mama facea baie.Si..dupa ce am vorbit am vazut ca primise un mesaj pe whatsapp, si bine am fost nesimtita si m-am uitat. Si am vazut mesaj de la ala.Si mama seara acolo isi facea poze goala in baie si ii trimitea. Atunci cand am aflat m-a intepat inima si aveam deja lacrimi in ochii si am cazut in pat. Tata e un om bun, nu inteleg ..si cu cel mai bun prieten al lui? straight face Zilele alea nu stiam ce sa fac voiam acasa si plangeam acolo in baie.De atunci m-am racit de mama, o iubesc, dar..acum e altfel.Si mereu cand ma duc langa ea cica vb cu o colega..mda, sau se preface ca se joaca, sau intoarce telefonul.Si mi-a fost greu, cand am fost in Grecia am lipsit in prima saptamana de scoala ca asa s-a nimerit.Si am devenit mai sadica de atunci, indiferenta, rece. Si am doar 13 ani, in pana mea.Pot sa zic ca am o viata de c*cat. Nu mai pot, mi-e frica sa ii zic lu' tata, si mamei mele ca tipa si urla doar daca o intreb ceva ma goneste, ma rog.Ce sa fac? Ajutor sad

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa afle oricum tatal.Atunci cand s-au casatorit si-au facut niste juraminte pe care unul dintre ei le-a incalcat acumhappy.Un juramant incalcat trebuie pedepsit.Iti dai seama ce situatie josnica, mi se face greata cand ma gandesc ca o femeie casatorita trimite poze goale altuia.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mama ta are si ea nevoii, cine stie ce raletie au parinti tai stiu ca te simti aiurea si nu poti trece peste dar gandeste ca viitorul tau e in joc aici, tatal tau i fi baiat bun dar uite ce prietenii are

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce raspunsuri eronate.Corect si just ar trebui sa-i spui tatalui tau adevarul...nu poti sa il faci sa traiasca intr-o viata mincinoasa doar ca sa-ti fie tie bine,Carminawinking. Numai pentru ca ai zis ca e un om bun ar trebui sa ii comunici,cu riscul de a se destrama aceasta relatie, intelegi?winkingAi ajuns la o varsta in care trebuie sa lasi la o parte egoismul si sa faci ce e drept si corect fata de tatal tau! Acum cat se mai poatehappy. Esti fiica lor, da, acea femeie e mama ta, dar a gresit si trebuie sa-si asume acest lucruwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta se intampla cand barbatul nu mai satisface femeia cum trebuie, daca el o *** o data pe saptamana si poate nici atunci, cum vrei sa mearga relatia? femeia are nevoie de ***, asa se strica toate relatiile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai dracu, sa ceara de la sotul ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbesti cu mama ta si ii explici tot ce stii, apoi o pui sa renunte ori la tatal tau, ori la acel barbat. Daca observi ca situatia se complica sau ramane aceeasi, ii spui tatalui tau lansandu-l pe el sa rezolve problema cu mama ta!
Stiu ca parintii tai risca un divort, dar aceste relatii nu pot continua astfel(in mod normal, doar cu acordul tatalui tau). Trebuie luate masuri. Sper sa intelegi.

| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Asa este.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca trebuie sa afle oricum tatal.Atunci cand s-au casatorit si-au facut niste juraminte pe care unul dintre ei le-a incalcat acumhappy.Un juramant incalcat trebuie pedepsit.Iti dai seama ce situatie josnica, mi se face greata cand ma gandesc ca o femeie casatorita trimite poze goale altuia.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ar trebui sa vorbesti mai intai cu mama ta si sa o intrebi de ce face acest lucru si dupa sa-i spui tatalui tau! Nu e frumos ceea ce face! Spune-i sa se gandeasca la ce ar putea pierde pe tine si pe tatal tau. Daca asta vrea atunci n-are decat.

| Awwwww a răspuns:

Eu zic sa-i spui mamei, in particular, ca ai aflat de relatia ei si ii spui ca nu este corect fata de tatal tau. Auzind de la tine, poate va constientiza ca ceea ce face este gresit, si poate va renunta la cealalta relatie, fara sa afle tatal tau. Daca mama ta te va certa foarte tare din cauza asta si te va supara, tatal tau se va intreba ce se intampla. El va banui ca ceva este in neregula, ori cu tine, ori cu mama ta. Si isi va da seama, discutand cu tine ( asta daca mama ta nu va vrea sa,, coopereze'' cu tine, renuntand la relatie extraconjugala)

| BlackCat13 a răspuns:

Am vazut doua tipuri de raspunsuri pana acum: ca ar trebui sa-i zici mamei tale, ca ar trebui sa-i zici tatalui tau... Eu zic ca ar trebui sa le zici cand sunteti toti trei la un loc. Asa vor putea sa se inteleaga singuri, si mama ta ar primi o "rasplata", deoarece zicand asta de fata cu ea, e posibil sa fie putin rusine.

Totusi, daca tatal tau se enerveaza usor, ar fi bine sa-i zici cand mama ta nu e prin preajma, deoarece e posibil sa se infurie rau. Astfel, pana cand se intalneste cu mama ta, tu l-ai mai putea calma putin, sa nu faca vreo prostie.

| DubPhizix a răspuns:

Poate tatal tau stie. Ma refer la faptul ca e posibil sa nu mai fie nimic intre ei si sa stea impreuna doar de dragul tau. Ar trbuii sa vorbesti cu mama da despre asta. Spune-i ce ai vazut si discutati despre asta pentru ca oricum ai o varsta si intelegi ce se intampla in jurul tau. Nu lasa relatia lor sa te afecteze, ai si tu o viata, pune-o pe primul loc!

| bcn18 a răspuns:

Ma scuzati pentre greselile de scriere, m-am grabit!

| petrisor90 a răspuns:

Imagineaza-ti ca nu ai vazut mesajele nu ii spune tatalui tau ce ai vazut. Asta e problema lor.

| NoxuuDoeiian a răspuns:

Încearcă sa uiți, adică nu prea ai cum. Pai daca vrei ca părinți tai sa mai fie împreuna mai bine taci.