| anonimalex a întrebat:

Heii,am sa trec direct la subiect, imi place de un baiat ce e cu mine in liceu si eset in clasa a12a,este cu un an mai mare decat mine....nu am vorbit cu el niciodata si nu ma prea baga in seama... vreau sa ma combin cu el pana termina el liceu ca dupa cine stie cand o sa il mai vad.Deci intrebarea este:Cum sa ii atrag atentia, ca sa ma bage in seama si dupa sa facem cunostinta si potae vom fi si impreuna?

4 răspunsuri:
| eAnne a răspuns:

Il bagi inseama, te duci frumos la el ii zici Buna ce faci; ti-e cum ti-se pare liceul? Cum te simti ca esti ultimul an apoi pleci. o sa iti fie dor de colegii? astepti raspuns apoi zici aha, si mai zici ceva depinde de raspunsul lui apoi il intrebi evident daca ai si tu facebook il intrebi daca are si daca are il ceri, si vorbesti pe facebook cu el ii zici ca il placi, asa ai reusi sa lasi emotiile deoparte deoarece sunteti in spatele peretelui nu va puteti vedea reactiona doar vorbiti prin mesaje [ in caz ca nu ai facebook ori iti faci ori ceri messu']

| anonimalex explică (pentru eAnne):

Eu am facebook si el are dar nu a mai intrat de 5 luni, si mie naspa sa merg la el sa il intreb, pentru ca e genul de baiat increzut, care crede ca are toate fetele la picioare....si nu prea baga el lumea in seama

| esidor13 a răspuns:

Roaga un prieten sa iti faca cunostinta cu el sau incearca sa ii trimiti scrisori anonime.Pentru a te combina cu el cred ca trebuie sa discuti cu el timp de...nuj aproximativ o luna mergeti la un suc si pupa-l!(la mine a mers) acuma sunt cu o fata din clasa a 11-a chiar daca eu sunt intr-a 10-a. Avantajul meu este ca am 17 ani. Funda?

| anonimalex explică (pentru esidor13):

Problema e ca avem doar doi prieteni comuni si i-am rugat sa ma ajute(chiar astazi cand am iesit de la lliceu)dar ei inca nu au vorbit cu el si in + nu cred ca ma place