| b3b3zapakit a întrebat:

Help me sad. Fostul meu prieten se insoara peste 2 saptamani sad. Dar faza este ca tot timpul intreaba prietenii de mine... ce mai fac, daca sunt ok, cu cine mai stau etc... un prieten l-a intrebat de ce a fost prost si s-a desp de mine si el ca ar fi stat in continuare dar ca trebuie sa se insoare cu aia. Stiu sigur ca se insoara pentru banii cu ea sad. Am citit conversatiile lui cu amicul meu... Ce sa mai cred? De ce se intereseaza ce fac? Si mai nou vrea sa ma si vada... ca ii e dor de mine...

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pai clar ca inca mai tine la tine. chiar daca te-a lasat pentru ca trebuie sa se insoare cu cealalta pentru bani nu inseamna ca te-a scos din suflet de tot. e pacat insa pentru varianta aleasa, o sa fiti 3 sau chiar 4 (si voi 2, si sotia lui, si partenerul tau) care o sa suferiti. probabil ca viseaza sa aiba o relatie dubla, si cu sotia, dar si cu tine, pentru ca va iubiti. daca insa a ales banii, provocand suferinta atator persoane cred ca ar fi bine sa nu accepti sa-i fii "amanta", o sa suferi foarte mult. am mai vazut cazuri din astea, la cealalta nu o sa renunte si o sa aiba mare grija ce face, cum face, sa nu afle si sa n-o supere, deci tu o sa ai cel mai mult de suferit. intalneste-te cu el inainte de nunta si discutati, mai are o sansa sa se razgandeasca, dar sa nu accepti sa-ti strice viata promitandu-ti ca trebuie sa suportati asa cativa ani, pana rezolva el chestii si isi porneste afacere cu banii sotiei si pe urma o lasa si te ia pe tine ca-ti irosesti viata aiurea. daca tine la bani mai mult decat la altceva nu o sa aiba suficient, intotdeauna o sa vrea mai mult. deci ai grija de tine, ai grija de viata ta!

| December a răspuns:

Chiar daca mai tine la tine, ceea ce face nu e vreo scuza si nu ar trebui sa te mai influenteze pe tine in vreun fel. Daca asta a fost alegerea lui, sa fie sanatos. Tu ce poti sa faci, e sa-l uiti si sa-ti vezi de viata! mai sunt si alti baieti pe lumea asta.