| Ralu2013bv a întrebat:

Hey! ajutati-ma si pe mine.cum pot sa imi conving parintii sa ma lase si pe mine sa am un pui de catel. Imi plac foarte mult animalele, le iubesc! Mereu cand sunt in fata blocului si vin cainii langa mine radiez de fericire asa de bine ma simt in preajma lor. Mai am acasa o pisica de 7 ani, si de aia nu ma lasa; ai mei spun ca nu o sa se obisnuiasca cu catelul. Ce sa fac? Cum sa ii conving? Imi plac mult cainii. Adevarul este ca si pisica mi-o iubesc, dar ma simt bine "intre animale". ajutat-ma si pe mine cu un sfat. va rog.

Răspuns Câştigător
| InuYasha14 a răspuns:

Pai in primul rand daca iti iei un caine trebuie sa ai multa rabdare si sa petreci timpul cu el, crede-ma eu am avut 3. in cazul parintilor ar trebui sa incepi cu un animal mic ca sa vada ca esti responsabil/a, dupa aceea sa le propui ca daca vei lua numai note mari ei trebuie sa iti ia un caine.
2.A doua metoda ar fi sa vb cu o prietena de a mamei tale si sa o rogi ca de ziua ta sa iti ia un caine, parinti nau cu sa refuze un cadou.La mine a mers.Succes! PLZ Fundita!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca parintii tai au dreptate si ar trebui sa-i asculti doar nu vrei sa se omoare cainele si pisica in casa.

| PetreConstanta a răspuns:

Pisica si in general un animal pe care il ai si de 2 luni, mai mult de 7 ani nu va accepta niciodata alt animal deoarece animalul este fffffffff gelos Daca vei aduce caine in casa trebuie sa renunti la pisica Tu alege in mintea ta ce vrei Un caine este o mare responsabilitate Pisica isi face nevoile la nisip daca o tii in casa dar cainele trebuie dus de 3 ori afara Animalele pentru a se obisnui impreuna trebuie sa le iei pe amandoua odata sa se obisnuiasca Daca pisica are 7 ani si vii cu un caine eu nu asi dori sa fiu acolo sa vezi ce o sa iasa in fiecare secunda Acum tu alegi ce vrei

| Honeybunny a răspuns:

Pai da'ti pisica si ia'ti caine.iti ajunge unul, nu e zoo acasa.du pisica la tara sau unui prieten care poate sa o tina daca spui ca ai indragi atat de mult un caine. daca ai tai te'au lasat cu pisica te'ar lasa si cu caine.dar nu uita ca nu e asa simplu trebuie sa'l duci afara des si sa te joci cu el.si degeaba te gandesti acum ca asa o sa faci pentru ca devine plictisitor.gandeste'te bine daca asta vrei.pup succes

| Bya132 a răspuns:

Dacă nu vrei ca animalele să se bată(respectiv, omoare) ia-ți! Nu se poate acomoda cu pisica. Fiind mai mare, pisica îl va trata cu indiferență și probabil, îi va purta pică. Crescând, câinele nu va suporta indiferența și probabil, nu suportă ca toată atenția familiei să nu îi fie adresată doar lui (câini sunt geloși)(sau invers). Atunci vor interveni conflictele, bătăile.
Mai bine, stai cu pisicuța ta, oferă-i toată atenția pe care o ai!
Pa, pa!

| Damasc a răspuns:

Si pisica si catel?laughing grea combinatie, ce sa-ti zic incearca sa ii convingi ca esti responsabila si ca te vei descurca cu ambii, chiar daca suna mai greu de facut...

| Nymphetamine a răspuns:

Trebuie sa ii convingi ca esti responsabila si ca te-ai interesat de cresterea lui, unde-i vei face culcus, cusca etc.
Dar probabil parintii tai nu vor caine fiindca stati la bloc si e cam greu sa cresti un animal asa...deci propunele un caine micut ceva care sa nu deranjeze.Un bichon de exemplu.happy

| maddog95 a răspuns:

Pai daca este pui nu este nicio problema fiindca daca nu a stat in preajma cainilor mai mari atunci nu stie ca, cainele este dusman cu pisica si o va lasa in pace dar nu cred ca si viceversa,