| 7uuuu7y5yg a întrebat:

vin cu o intrebare mai nasoala. Ieri vorbeam cu o prietena f buna si eu de obicei o faceam sa râdă doar ca ieri am spus o gluma mai "seacă" si nu mi-a mai scris niciun mesaj inapoi. Credeți că s-a suparat pe mine? Ce ar trebui sa fac? Acum ma simt ca un prost... Un sfat?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste mesajul tau inca de cateva ori!
Daca exista ceea mai mica posibilitate ca ai fi jignit-o, atunci cere-ti scuze!

| 7uuuu7y5yg explică (pentru Bula):

Nu am jignit-o.

| Plato a răspuns (pentru 7uuuu7y5yg):

Pai zi-ne gluma, sa vedem daca merita osteneala.

| mentholinks a răspuns:

E nesimtita. Ce daca ai spus o gluma mai nasoala? Asta nu inseamna nimic nici daca ati fi fost necunoscuti daramite prieteni. Nu pot sa inteleg deloc fetele astea, asa patesc si eu tot timpul si nu mai comunica nimeni cu mine, dar nici nu mai bag pe nimeni in seama de acum.

| 7uuuu7y5yg explică (pentru mentholinks):

A spus doar că nu a avut timp sau chestii de astea.

| Lioana a răspuns:

Nu ti-a raspuns de ieri si tu deja ai intrat in panica? Poate n-a gasit nimic inteligent de spus la ce i-ai spus tu. Schimba vorba si spune-i ceva dragut la care poate sa raspunda.
Totusi daca prin gluma aceea ai jignit-o pe ea ar fi frumos sa-ti ceri scuze.

| Alexuţ02 a răspuns:

Te-ai gândit că poate nu-i plac glumele tale și râde să nu te superi tu? Las-o mai moale. cere-ți scuze și fă glume când e cazul, nu mereu.

| Vvistula a răspuns:

Intreab o si eventula iti poti cere scuze pentru gluma ta, oricui i se mai intampla sa spuna prostii uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este clar, e balanţă!

| ibaal a răspuns:

Cel mai simplu este sa o intrebi, sa ii spui ca ai realizat ca este o gluma seaca, dar, din dorinta-ti prea mare s-o faci sa rada nu ai realizat cat de grosolan a reiesit. happy
Pe principiul: O greseala recunoscuta, este pe jumatate iertata...nu ai cum sa dai gres happy

| GeneviveJ a răspuns:

Poate a fost ocupata si nu ti-a mai raspuns, sau poate a fost o gluma la adresa ei si s-a simtit prost. Ar trebui sa o intrebi daca ai suparat-o cu ceva. Nu trebuie sa te simti prost decat daca consideri si tu ca ai deranjat sau ai jignit cu ceva. Incearca sa comunici si cere-i explicatii referitoare la faptul ca te evita. Asteapta sa vezi poate raspunde, daca nu, intreab-o si afli. Succes happy