| daianageo a întrebat:

Hey buna, ma numesc georgiana si am o relatie cu un baiat mai mare decat mine cu 8 ani, eu am 14 ani iar el 22, tatal meu este sever si totusi el il cunoaste foarte bine si nu are o impresie prea buna despre el ...si totusi nu as vrea sub nicio forma sa renunt la el. cum sa il fac pe tatal meu sa fie de acord cu relatia noastra?

Răspuns Câştigător
| Livia94 a răspuns:

Ar trebui sa vb mai deschis cu tatal tau.Comunicarea e cea mai buna solutie.Bafta!

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Are dreptate tatal tau, plus ca mie imi miroase dea dreptul a pedofilie. Tu nu esti pregatita pentru o relatie serioasa, cred ca ar trebui sa mai astepti pana termini liceul sau profesionala si iei bacu' si dupa aia se mai poate vorbi de asa ceva.

| Gizăz a răspuns:

Tu eşti copil şi mă abţin dar „prietenul" tău cred că e handicapat mintal.
Ţie nu îţi trece prin cap că poate are nişte probleme de adaptare dacă la 22 de ani nu e în stare să umble cu una de o vârstă mai apropriată cu el?
Ştii vorba aia: dacă unu te face prost nu e nimic, dacă 20 te fac prost atunci trebuie să admiţi că eşti. Aşa şi aici, dacă tatăl nu e acord(care oricum ştie mult mai multe decât tine) şi dacă alţii nu sunt de acord, dacă nici aici nu e nimeni de acord... te-ai gâdit poate că la 14 ani habar nu ai ce vorbeşti?

| tyana a răspuns:

Esti un copil! Mi se pare normal ca tatal tau sa reactioneze asa. Tu nu esti pregatita pentru a avea o relatie cu un barbat cu 8 ani mai mare ca tine.Asteapta sa mai cresti si cand o sa ai macar 16 ani te poti gandi la un nou inceput. Un baiat de 22 de ani nu o sa stea sa te mangaie pe par privindu-te cum cresti. E clar ca isi va dori o relatie in adevaratul sens al cuvantului.Concentreaza-te pe studiu si lasa dragostea pe mai tarziu.

| AnaBlackVampire a răspuns:

Cred ca adevarata ta problema nu e acea ca tatal tau nu e de acord cu relatia (si ii dau dreptate) ci faptul ca tu te intalnesti cu un tip cu 8 ani mai mare decat tine!
Tu esti un copil iar el un adult inconstient!

| Doddel a răspuns:

Doamne ai 14 ani el 22, frateee... vai de Romania noastra
normal ca nu e de acord
e penibil cand o sa ti zica sa faceti sex o sa fugi la taicatu o sa te intrebe ia mai stai tu cu el ca il iubesti ca nu stiu ce
cand iesi cu prietenele tale il iei si pe gagicatu de 22 de ani nu?

| SentimenteColorate a răspuns:

Uite scuze ca iti spun asta dar trebuie sa iti gasesti altu e prea mare si mie imi place de un baiat foarte mare dar imi vad de treba mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu este nimic gresit in a avea o reletie cu cineva mai mare pentru ca la un moment dat te va putea apara si nu vei pati nimic, dar sigur nu se simte el jenat ca esti cu 8 ani mai m, ica ca el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunei ca nu este nimic gresit in a avea o reletie cu cineva mai mare pentru ca la un moment dat te va putea apara si nu vei pati nimic,dar sigur nu se simte el jenat ca esti cu 8 ani mai m,ica ca el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa sunt parintii.eu cred ca il sperie faptul de varsta. dar tu trebuie sa continui relatia si sa ii demonstrezi ca se poate baza pe baiatul acesta.big grin.altel nu ai cum.trec si eu prin aceeasi chestiebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o experieta asemanatoare... dar la sfarsit mi-am dat seama ca totul era o prostie... a fost doar una din nebuniile varstei.
mai tarziu ai sa-ti dai seama ca. ce faci.sau ce ai facut este gresit.inca esti un copil... iar el la aceea varsta este deja adult.
Chiar crezi ca nu isi va dori la un moment dat ca relatia voastra sa avanseze,,,?
Gandeste-te bine chiar crezi ca parintii tai iti vor raul?
Ce iti doresti tu cu adevarat>?

| MilkshakeShake a răspuns:

Wow Eu totusi zic ca e normal sa nu aiba o parere buna pentru ca ganestete un pikutz are 22 de ani si u 14 sa fim seriosi cum au zis si restul prea de tot e prea mare adica si eu am 14 ani si am prieten da el de abia acum face 17 ani thinking oricum eu nu stiu ce sa zic e alegerea ta dar...gandestete mai bine

| HeleneKess a răspuns:

Habar n-am

| daianageo explică:

Multumesc pentru cei care tin cu mine ...cat despre ceilalti.nu trebuie sa fiti asa duri