| Dianne20 a întrebat:

Hey...
Povestea mea incepe c-am asa : Am fost intr-o relatie de aproximativ 3 luni, la inceput totul a decurs normal. El este genul de om care nu se prea deschide, este mai orgolios, rece.
Dupa ceva timp a inceput sa nu mai fie chiar ca la inceput ( totusi erau ceva probleme in viata lui legate de servici si alte chesti ) si am zis sa inteleg si sa nu il parasesc la greu...
Insa el a decis sa imi spuna ca nu mai vrea sa ma chinuie si mai bine luam o pauza pentru ca acum in perioada aceasta nu se simte pregatit pentru o relatie in care sa dea tot ce poate el.

Eu acum ce sa fac? cum sa procedez?

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Fii alaturi de el.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Cand iubitul iti zice sa-l lasithinking, atunci isi doreste cel mai mult sa ii fi aproape... daca tu il lasi acum nu se va mai intoarce niciodata la tine... vrea sa vada cat de aproape ii esti

| BeckhamRZM a răspuns:

La momentele grele, aici se văd adevărații prieteni și cui îi pasă / cui nu. Nu renunța, tot ce poți face este să fii lângă el cu vorbă bună și foarte multă comunicare. Chiar de este el așa, încearcă să faci totul să îi fie bine și să depășească situația.

| watashiwa a răspuns:

Din cate am inteles, nu vrea sa te implice in probleme. Dar tu, daca iti doresti sa va continuati relatia, zi-i ca-l iubesti si nu-l vei parasi, orice s-ar intampla. Daca va veti 'reveni', atunci ofera-i un pic de spatiu si lasa-l sa se gandeasca sau sa stea singur atata cat isi doreste. Bafta!

| АнтонП a răspuns:

Ar fi bine sa il lasi sa plece deoarece el singur a decis ca nu te vrea in viata sa.