| Naspa6969 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor.( la domeniu ma refer la relatii de iubire) mie-mi place de un baiat si...mereu l-am intrebat de cine-i place si mere ma evita la intrebarea asta. Asta ce sa insemne? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna!
Este vorba de Tudor, nu?
1.Este mai timid in asi spune sentimentele.
2.Nu vrea sa fii cu el, dar nu-ti spune pentru a nu te rani.
3. Ii place de o prietena, dar nu iti spune.
Cred ca astea ar fi.
Incearca sa vorbesti cu el, ca doar sunteti colegi.
O sa te ajut si eu la scoala cand o sa fie nevoie.
Sper ca te place.kisskisskiss
Pa-pa!
Bianca

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e obligatoriu să fie timid.
Eu nu sunt nici pe departe o persoană timidă dar nu răspund niciodată întrebării ăsteia decât dacă-i chiar persoana în cauză cea care-mi adresează întrebarea. În rest, fie evit politicos fie dacă devine insistentă s-ar putea chiar să mă şi enervez.
Ce să însemne? Să-ţi vezi de treaba ta şi să nu te mai amesteci în borşul lui!
Salut.

| gigiro a răspuns:

Calule, mananci ovaz? E o intrebare care induce raspunsul.si el evita.

| Ioanantonia a răspuns:

Ca nu te place sigu.imi pare rau :-s

| Lexii a răspuns:

Mda.Grea situatie. Ar fi bine sa nu mai insisti pentru un timp pe acest subiect daca vezi ca el chiar nu vrea sa iti raspunda.

Dupa parerea mea sunt 3 variante:
1. Te place dar e prea timid.
2. Nu te place, dar nici nu vrea sa iti spuna pentru a nu te rani.
3. Poate ii place de o prietena de a ta si nu iti spune pentru ca nu vrea ca acea persoana sa afle.

Sper ca in cazul tau sa fie varianta 1.
Pwp mult succes!:*

| Ann3 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat acelasi lucru...ai 2 variante: 1) ori te place si nu vrea sa afle pentru ca este timid, sau ii este rusine de prietenii sai, sau 2) nu te place si vrea sa scape mai repede de tinesadsad. Eu cred ca ar trebui sa te duci la el si sa ii zici verde-n fata ca iti place de el, iar apoi va avea si el curaju sa-ti spuna ce simtewinking. Iti urez din toata inima succes :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ii place de tine si nu are curaj sa iti spuna

| Vexio a răspuns:

Hmmmm...Baietii astia a stai ca si eu sunt baiat

Deci el este mai rusinos
Ori ii place de tine
Infine eu la o fata am intrebat de cine ii place si am zis toti baieti posibili si nu m-am zis pe mine si cand m-am zis a spus ca ii placetongue

Daca e intreaba-l de ce nu vrea sa zica iar daca se roseste inseamna ca ii place de tine

Fundita?

| Adriana_1090 a răspuns:

E simplu. Inseamna ca sigur ii place cineva. e timid si nu poate sa-ti raspunda poate chiar tu estia acea fata

inca ceva nu cred ca e bine sa-l intrebi

mai bine ai incerca sa afli

daca suntezti prieteni adica daca vorbeste cu tine cere-i sfaturi fara ca el sa-si dea seama ca despre el e vorba::: Sti imi place un baiat dar nu stiu daca si el ma place vorbim dar ma cam evita nu stiu ce sa cred am nevoie de ajutorul taw!

Si cand e aproape de a afla ca despre el tot vorbeai spune-i sincer ce simti pentru el si mai spune-i ca ti-a fost frica sa-i spui deoarece nu iti prea arata nici un indiciu.

eu o spun din propria experientatongue

Bafta! anunta-ma daca se intampla ceva

| Tidiii a răspuns:

Dacl'ai intrebat de mai multe ori. inseamna ca si'a dat seamacal'placi si probabil place o alta fata si nu vrea sa te jigneasca.