| ToxicLavynutza a întrebat:

chiar nu mai stiu ce sa fac
cand vine fratemiu acasa tot se lumineaza si pe mine nu ma baga nimeni in seama ieri seara a venit la 11 noaptea fratemiu acasa[ca nu mai sta cu mine] si incep sa urlu pe el ca eu eram culcata si maicamea tot a tipat pe mine si ma si batut si mia aruncat hainele afara
Deci cand sunt cu maicamea acasa nu ma baga in seama si cand vine fratemmiu il alinta si pe mine nu
Pe mine ma face handicapata de toate felurile si pe fratemiu puiu mami si din astea
Da eu nu am facut nimica merg la scoala iau note bune si nare probleme maicamea
Da de ce se comporta asa cu mine toata lumea asa se comporta cu mine da n-am facut nimica
am mers si la psiholog si a venit si sotia lu taicamiu si taicamiu nu avea timp sa vina ca niciodata nu a avut timp si pe mine cand stateam pe hol ma bufnit plansu
Si sotia lu taicamiu zicea daca nu m-am nascut nu erau probleme si taicamiu o cam sustine ca asa a zis la telefon
Deci nu mai stiu ce sa fac ca nu e nimica bine...

Răspuns Câştigător
| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a răspuns:

Da si mie mi se intampla la fel nu mai suport! Pe mine ma cearta si ma pune sa fac totul in casa parca sunt servitoarea lor. Daca gasesti o solutu=ie sa ma anunti si pe mine te rogggg.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si de ce nu te interesezi sa pleci la rude la cineva apropiat care sa te inteleaga, oricum cand maicata va da de greu si tu o sa fi cu serviciul tau salariul, etc si iti cere ajutor atunci ii intorci spatele pentru ceea ce iti face acum si sa vezi ca o sa regrete ceea ce iti face.

| Antogirl a răspuns:

Hey.Ma tot gadesc la problema ta.Incearca sa discuti cu ai tai,despre comportamentul lor.EXPLICALE.Dale tu lecti cum sa se comporte cu tine. Spunele ca,daca,au dorit o fata,sau daca au una, trebuie sa ii acorde macar putina atentie. Spune-i mamei tale, sa discute cu tine civilizat.Sa nu mai strige la tine. Spune-i ca iti lipseste afectiunea, dragostea de mama, si ai vrea sa petreci mai mult timp cu ea.Sa iti acorde si tie dragoste,nu doar fratelui tau. Daca nu va reactiona, spune-i ca nu vei mai dorii sa vorbesti cu ea, pentru comportamentul ei. Poate isi va da seama de ce a gresit fata de tine.Sau cand vei fii ma mare,ea va regreta lucrul asta.
Spune-i ca daca nu va incerca sa se schimbe, poate nici la batransete(a ta), vei fii suparata pe ea.Iti inteleg foarte bine situatiea. Sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul sa treci peste o depresie.Te pup ducle si sa imi spui cum a mers, daca se va schimba, sau daca va face un mic efort ca sa schimbehappy

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Dar nu ai bunici sau ceva de gen care sa te iubeasca? sa te duci sa stai la ei ...chiar nu stiu ce sa zic sunt socata dupa ce am auzit

| shanela a răspuns:

Chiar imi pare rau de situatia familiei tale.sadchiar daca nu te cun cred ca o persoana asa speciala ca tine nu merita asta. Daca nu rezolvi nimic in familia ta du-te la o matusa sau bunici sau un unchi care sa te iubesca iti va fi greu o perioada dar...imi pare rau din tot sufletu meu regret saddaca ai nevoie de o prietena chiar si daca e la distanta nu ezita sa ma contactezi...nici un copil nu merita asemenea „familie" nuapte bunakiss

| Andrei2421 a răspuns:

Esti intr-o situatie cam rea, dupa mine parintii tai nu prea te iubesc, cati ani ai?
ca la 18 ani poti sa te muti
eu in locul tau as pleca de acasa si m-as duce la un prieten sa stau un timp daca m-ar primi si ti-ar da de mancare si daca e un prieten adevarat cred ca te-ar ajuta
am patit si eu ceva asemanator dar am vb cu parintii mei si i-am intrebat de ce se comporta asa cu mine si mi-au explicat frumos iar eu m-am corectat si totul s-a terminat bine, sper ca te-am ajutat

| Antique a răspuns:

Micutza23 are dreptate dar ar mai fi o solutie...
Daca vrei poti sa nu ii mai bagi in seama sa iti vezi doar de viata ta...(cati ani ai? da-mi mesaj daca vrei) asa sa revenim ...pana la 18 ani cand iti iei o slujba si iti inchiriezi un apartament undeva si dupa aia vezi tu.
SAU
nu stiu dar eu cam asa as face cum a zis micuta sau cum am zis eu.
ori cum eu am cam aceeas problema numa`ca eu sunt bagad inseama de cei 2 frati mai mici atat in rest ciciu restul` 3 + parinti foarte rar (adica atunci cand fac ceva fara sa vreau si stric ceva)