| OPustoaica a întrebat:

Hey TPU.
E vorba de un baiat.
Tin mult la el, si el tine la mine si am fost impreuna o perioada buna de timp. Am ramas prieteni si vorbim cand avem timp:d
Dar e o problema.el se pune mai mereu cu o fata in relatie pe facebook si ma deranjeaza dar el zice ca este " la misto "
si am plans mult pentru lucrul asta. Impreuna nu au cum sa fie, el este plecat din tara iar ea este prin Giurgiu. nu cred ca se cunosc.defapt nici nu am intrebat.
De vreo 2 saptamani nu am mai vorbit oh go on si aseara ne-am certatstraight face Si nu stiu ce sa fac, sau ce sa cred sad tin la el dar ma dezamageste mereu sad si in + de ziua mea nu mi-a zis la multi ani sad iar dupa doua zile imi spunea ca nu a avut timp ca lucreaza sad nu stiu ce sa mai cred...

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Degeaba se pune într-o relație pe facebook dacă e tot singur.Ar trebui să-i spui ce simți pentru el iar dacă chiar nu vrea o relație e timpul să-l lași în pace.

| grab a răspuns:

Daca te trateaza in felul asta inseamna ca nu prea ii pasa de tine. Nu e niciun capat de tara si nici vreo rusine! Chiar asa, de ce te-ai cramponat fix la baiatul acesta? Altii cu siguranta au mai multe de oferit daca in loc sa plangi zici "buna!" mai des!

Capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, ok.
Ia o pauza de gandire. Gandeste-te din ce motiv v-ati certat. Daca o sa va impacati sunt sanse sa se mai repete? Merita pana la urma relatia asta?

Cand suntem singure cam uitam tot ce a fost rau si vrem sa ne impacam, dar daca doar ne impacam asa si iar apare cearta nu am facut nimic.

In plus, daca vrei sa te impaci cu el vorbeste cu el nu cu noi. Spune-i ca vrei sa va impacati, discutati impreuna ce a mers rau ca sa evitati si mergeti inainte.

Si nu mai plange ca nu te ajuta la nimic.

| Fayree a răspuns:

~ Dragostea chiar nu are limite! blushing.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pai daca ti mult la el cred ca esti indragostita de el pentru ca asa se cam simte o persoana indragostita si eu zic sa-i spui ce simiti altfel n-o sa te ia in seama.

| Crippy a răspuns:

Buna! Sfatul meu: Marturiseste-i tipului sentimentele tale pentru el, si spune-i ca te deranjeaza faptul ca se pune in relatii false cu alte fete. Dupa ce o sa-i marturisesti sentimentele tale, probabil ca o sa vrea sa va impacati si o sa fie totul bine. happy Sper ca te-am ajutat! happy Succes!
Funda?