| Jєรรเςค a întrebat:

Stiu ca voi ma puteti ajuta in aceasta problema si eu chiar vreau sa vi-o spun :

Eu si prietena mea cea mai buna ne intelegeam minunat faceam orice una pentru cealalta. Luptam una pentru cealalt mereu. Dupa 3 ani ea a inceput sa ma ignore. Statea cu Andreea (una dintre fetele pe care nu le suportam )Acum nici nu exist doar cu ea sta si eu ma simt atat de singura crying Mereu vorbesc despre mine (asa cred eu). Cum sa fac sa ii bag mintile in cap fara sa o ranesc pe Andreea? Vreau sa imi fie iar prietena! cryingcryingcrying

Am incercat sa fiu prietena Andreei dar nu merge ...Altceva va rog crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, asa am patit si eu.Sunt prietena cu o fata de aproape 11 ani si de cateva luni s-a destramat totul.Cand eram cu ea mereu zicea ca vai uite-o pe aia eu nu o suport nu stiu ce si cand ne intalneam cu acea persoana,, vai ce de treaba esti" Cum sa iti spun...eu raman la parerea ca,,prietenii adevarati nu exista" eu iti zic sa nu te mai consumi atat,pentru m\nimic,adica nu are rost.
In viata ai sa dai peste o multime de prieteni si persoane diferite,ai sa te saturi de ei!
Si faza ca vrei sa iti fie iar prietena,poti incerca sa bv cu ea deespre tot ce s-a intamplat si ce a patit,dar sa nu te culci pe o ureche ca se poate intampla la fel.
Eu zic sa o lasi, ca poate pe viitor isi va da singura seama ca te-a lasat si de fapt acum este mai rau
Ti-am spus ai sa ai o multime de prieteni in viata si cam nimeni nu e perfect
Noi oamenii, ...stii cum se spune,suntem niste animale,mai rele ca in junglawinkingcum a zis,, aastar" mai jos sa incerci sa te imprietenesti cu acea fata, si eu am incercat sa fu prietena cea mai buna cu 2(adica sa fim 3) dar nu a mers.asa zisa prietena mea mai buna a ramas tot cu gandul la cealalta si de asta au planuit si m-au dat aman2 afara si atunci m-am simtit si mai rau
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

4 răspunsuri:
| MetalLover a răspuns:

Babe, lumea e rea laughing
Si eu am sau am avut nu stiu sigur o "prietena" cu care stau acum cand n-avem cu cine sa stam laughing pentru ca fiecare cred ca avem impresia ca ne enervam una pe alta
Tu. ar trebui sa ii spui in fata prietenei tale ca te simti prost straight face sau ceva de genu thinking sau sa o bagi cu capu in WC pe ailalta rolling on the floor (glumesc)

| Purgatoriu a răspuns:

Si eu am avut o faza ceva in genu.Si mie prietena mea mi-a spus sa vorbesc cu ea si sa ma lamureasca. Na ce sa-ti zic vorbeste cu ea si intreab-o de ce face asta. tot ce vrei tu. Fao sa inteleaga ca nu a facut bine si nu ar fi trebuit sa ta respinga asa urat

| Cheesewithme a răspuns:

Nu-ti fa grij am si eu un prieten Razvan care acum un an ma ignora pentru unu George iar pana la urma George a fost nesimtit si dupa aceea Razvan si dat seama ca ii sunt prieteni daca prietene ta te iubeste ca prietena se intoarce la tine

| AAStar a răspuns:

Daca as fi in locul tau as incerca sa ma imprietenesc cu Andreea si atuncia prinzi doi iepuri dintr-un foc:o sa-ti recuperezi vechea prietena si iti mai faci o noua prietena.