| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Voi cum le-ati spune parintilor (in special mamei) despre un iubit (sau o iubita) cu care stiti ca n-ar fi de acord.Sunt putin cam...disperata, deci astept raspunsuri rapide si serioase.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Când vine vorba de dragoste, sunt o fire mai rebelă, independentă și nu dau raportul nimănui. Cel mult îi pot anunța, pune în fața faptului împlinit.
Le convine - bine, nu - iar e bine.
Viața mea sentimentală nu mi se pare a fi ceva ce îi privește într-atât de mult, încât să-mi spună ce să fac și pe cine să iubesc.
Este doar între mine și persoana iubită, atât. Și oricine ar încerca să intervină, n-ar avea nici o șansă.

Dar asta nu înseamnă că te sfătuiesc să faci la fel. Tu știi mai bine cum stau lucrurile în cazul tău și dacă îți poți permite luxul de a nu ține cont de părerile celor din jur.

Succes, dragă, și salutări magicianului. Sper că sunteți bine, amândoi(/amântrei).

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mersi Noname, singurul raspuns mai "rasarit".
Te salutam si noi...
O zi superba sa ai!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

N-aveți pentru ce. Vă îmbrățișez cu drag.
Să aveți grijă de voi și să ne auzim numai de bine!

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de vârstă!

| onasis1961 a răspuns:

Părerea mea e să ai o discuţie cu ei pe tema asta! La vârsta asta ar trebui să aibă încredere deplină în tine.În fond iubirea nu se discută, nu poţi să te lupţi cu inimioara! În Dragoste şi în Război, totul e permis! Să fii iubită la maxim!

| mona a răspuns:

Eu nu i as spune

| Laura a răspuns:

De ce ar trebui să le spun?

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu ca nu am iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti incredibili!laughing
Nici eu nu le-as spune, dar acum e OBLIGATORIU din anumite motive.
Deci mai astept raspunsuri...serioase daca se poate.
Multumesc!

| gfghn a răspuns:

Spune-i ca știi ca nu este de acord cu relația dintre voi doi Dar sa încerce măcar perntru o scurta perioada de timp sa ii demonstrezi ce ea sau el este potrivit pentru tine si il iubesti! Parintii vor doar binele copiilor si daca vor vedea ca te simti bine si iubesti persoana respectiva pana la urma vor fi de accord doar trebuie sa ai demonstrezi ca asa este bine pentru tine. Mult Succes! Funda?