| DoarAnutza2000 a întrebat:

Hey TPU! Vreau sa-mi raspunde-ti la o intrebare.Stiu ca este mult, dar va rog sa cititi.
E vorba de un baiat in clasa cu mine. Aproape toata saptamana a vorbit cu mine si a facut mai multe fapte prin care a demonstrat ca îi place de mine.Marti a venit sa srea cu mine in banca.Am vorbit si deodata m-a intrebat daca vreau sa ne combinam, iar eu i-am raspuns ca nu, apoi mi-a zis ca nu stie pe cine sa aleaga dintre o alta fata si mine.
Miercuri nu am facut o ora( am stat in clasa) iar el s-a apropiat din nou de mine si m-a intrebat daca vreau sa ne combinam, iar eu am raspuns ca nu.Imi pare rau ca i-am raspuns nu.
Joi, dupa ce am terminat orele eram afara si m-a intrebat daca imi este frig, i-am raspuns ca nu, iar un coleg ne-a intrebat daca suntem impreuna si i-am raspuns ca nu.
Iar vineri, cand am venit acasa, m-a intrebat daca imi e frig si mi-a zis daca vreau sa ascult muzica cu el.
Deci, va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre el, ar trebui sa-i dau o sansa? Si mie imi place de el, dar cand m-a intreaba spun nu.
PS. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

Daca iti place de el, atunci de ce sa il refuzi? Nu te simti prost ca l-ai refuzat de nenumarate ori laughing. Plus ca, din cate vad eu.el chiar nu renunta la tine.
Legat de ce parere am eu despre el..nu pot sa-mi exprim opinia despre el din moment ce eu nu il cunosc personal.Doar tu stii cel mai bine. Daca te simti bine in preajma lui si daca te face fericita, pai de ce nu incerci sa fii cu el atunci? Go for it, girl!
Ai incredere si succes! Iti tin pumnii!winking

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu trebuie sa spui mereu "Nu" pana in clipa in care esti pregatita de casatorie.
Astfel dar, pentru ce ati fi prieteni? Care sa fie motivul unei prietenii? Prietenia trebuie sa aiba o directie; si aceasta nu este alta decat casatoria.
Chiar daca baiatul are un caracter exemplar, prietenia voastra va naufragia la fel ca si o barca care este purtata de valuri. Vrei ca prietenia voastra sa fie purtata de valuri si fara o tinta? Asteapta dar, pana la casatorie; atunci cand amandoi veti fi pregatiti pentru pasul acesta din toate punctele de vedere. Intr-un cuvant, dupa 25 de ani nu trebuie sa te gandesti la o prietenie apropiata cu un baiat.

| SkyPilot a răspuns:

Daca tie iti place si daca il crezi serios, accepta-l. Ai insa grija sa nu isi bata joc de tine.

| Chiburashka01 a răspuns:

Tu esti cea care il cunoaste si tu trebuie sa stii daca sa ii acorzi o sansa sau nu... Dar in general daca fetei ii place de baiat si baiatului ii place de fata de ce nu? Poti incerca... pentru a nu regreta mai tarziu ca nu ai facut-o.