| SoSo_5379 a întrebat:

Hey TPU vreau sa va cer un sfat trebuie sa aleg dintre mama si tata. cu mama ma inteleg mult mai bine decat cu tata dar daca plec cu mama imi las toti prieteni si prietena dar cu tata nu ma ineleg bine pls coment

6 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Fi atenta ce alegi si nu te gandi ca iti lasi prietena si prietenii, deoarece se duc.Tre sa stii ca in viata asta cateodata ii bine sa te gandesti numai la tine.Si din moment ce te intelegi mai bine cu mama...nu mai trebuie sa intrebi nimic.Ai vazut aici cat probleme exista intre copii si parinti, alege pe mama deoarece sti cum se zice "mama ii numai una".Din moment ce cu tatal tau nu te intelegi... oricum tu alegifa cum crezi tu ca ii mai bine pentru TINE

| Ancuta7878 a răspuns:

Pana la urma parintii sunt cei mai importanti. De prietena ta o sa te desparrti mai repede sau mai tarziu. Prietenii o sa te tradeze, o sa i uiti. Daca mergi cu mama ta vei cunoaste lume noua, iti vei face alti prieteni. Eu zis sa ramai cu mama ta. E cel mai bine. Mai bine renunti la prieteni decat sa stai cu tattal tau si sa nu te intelegi deloc bine cu el. Pana la urma prietenii sunt trecatori, parintii raman happy! te rogg nu face o mare greseala:*

| MrsPink a răspuns:

Deci dintre cate ai zz tu acum te gandesti sa alegi intre mama si prieteni dar cum au spus si ceilalti prietenii sunt trecatori iar mama nu te va trada niciodata si nu te va judeca

| Gorillaz a răspuns:

RoXxxooo ce gandire pesimista ai, intr adevar ar fi mai bine sa ramai cu mama ta pentru ca te intelegi mai bine cu ea, unde te vei duce iti vei face prieteni noi, cu cei vechi posti pastra legatura, aam plus ca, vei pleca si nu te vei mai intoarce? daca tu cu prietena ta va iubiti atat de mult puteti sa asteptati cat o trebui ca sa va revedeti, sau e doar o chestie ca sa fiti impreuna, lucru care nu e atat de important, mai trebuie sa iei in calcul si situatia financiara, trebuie sa ai din ce sa fii crescut/a, din care sa iti faci educatia, s.a.m.d. dar oricum nu ar treubi sa ne intrebi pe noi niste straini aceast lucru, mai ales ca nu stim situatia in amanunte, urmeaza ti si creierul nu doar inima, sa faci o alegere inteleapta!

| RedLove a răspuns:

Ramaithumbs up, adica pentru minehee hee

| BbyBrunetee a răspuns:

Mai bine pleci cu mama ta si pastrezi legatura cu prietenii tai.