| anonim_4396 a întrebat:

Heyyy...am si eu o intrebare.Ce pot face sa nu ma mai gandesc ca sunt singura ca nu-s dorita...M-am certat cu parintii mei din cauza unui baiat.si de 2 luni de cat imi da 10 milioane sa traiesc o luna.dar nu vorbesc cu mine

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Ai putea merge sa vorbesti cu ei! sunt parinti tai, iar daca ai gresit sa le ceri iertare!
Cred ca te simti singura, pentru ca nu ii ai langa tine!
Lasa incapatinarea si fa primul pas! si ei sufera, chiar daca nu arataa asta!
Cred ca asa ai avea medicamentul perfect pentru aceasta suferinta!

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Imi pare rau sa ti-o spun dar vina este in mai mare masura a ta.Probabil ca ai vrut sa te muti cu el. Poate gresesc.Si iti dau banii aceia sa vezi si tu cum se traieste in ziua de azi.Desi sunt destul de indestulatori.Altii nu au acesti bani.Gandurile tale nu sunt indreptatite.Fiecare dorim si suntem doriti.Nu pica in depresie.

| doc69 a răspuns:

Prinde-i intr-un nweekend si incearca sa petreci timp cu ei..sa iti simta prezenta invata sa comunici din nou cu ei la alt nivel de maturitate insa...cu ganduri exprimate clar si cu asumari ale deciziilor tale si vei simti schimbari si in atitudinea lor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| IloveME a răspuns (pentru bursuc001):

Suntem la familie si relatii! intrebarea este postata bine!
Cred ca cea care greseste esti tu!

| darrio2007 a răspuns (pentru bursuc001):

Verifica mai bine.Este postata la Familie & relatii.

| Lightning1997 a răspuns (pentru IloveME):

Intrebarea a fost mutata aici, dar fusese postata la ''Dragoste si Sex''.

| bursuc001 a răspuns (pentru IloveME):

Bună!

NU înţeleg de ce NU gândeşti "puţin" înainte de a face observaţii!

La ora 00:04 întrebarea ERA postată la categoria "Dragoste si Sex" şi în momentul în care i-am făcut observaţia, am MUTAT întrebarea la această categorie!

Iar tu te "trezeşti" după aproape 4 ore că este postată la categoria corectă?
Normal că la ora la care ai răspuns tu ai găsit-o unde trebuia...

Pe viitor, te rog să nu mai faci observaţii nefondate.

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru darrio2007):

Bună!

Vezi mai sus răspunsul dat lui @IloveME!

Rugămintea/observaţia mea este aceeaşi ( ca în cazul utilizatoarei amintite ) : GÂNDIŢI şi NU faceţi observaţii nefondate.

Toate cele bune.

| darrio2007 a răspuns (pentru bursuc001):

Tu nu ai avut somn sau vrei sa iesi azi pe primul loc? Si cum ai mutat intrebarea? Eu acum am citit-o.Si asa apare.La F & rel.

| bursuc001 a răspuns (pentru darrio2007):

Am "intrat" pe TPU doar de vreo jumătate de oră şi am avut un somnic foarte dulce happy

| darrio2007 a răspuns (pentru bursuc001):

De asta apare raspunsul tau la 00.04.Te-ai culcat tarziu, smechere.Nu mi-ai spus cum ai mutat intrebarea.

| bursuc001 a răspuns (pentru darrio2007):

Da, dawinking

Detalii pe privat.

O zi frumoasă.

| darrio2007 a răspuns (pentru bursuc001):

Ok.Bafta.

| bursuc001 a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi, la fel.

| didiDia a răspuns (pentru bursuc001):

Sunt de acord cu observatia ta. As vrea doar sa te intreb daca faci aceasta observatie tuturor intrebarilor incadrate gresit la categoria,, Dragoste si sex''. Am observat ca sunt foarte multe intrebari puse la,, Dragoste si sex'' ce nu au nici o legatura cu aceasta categorie.

| bursuc001 a răspuns (pentru didiDia):

Bună!

DA, fac această "observaţie" tuturor postărilor greşite ( pe care le întâlnesc la categoriile "vizitate" ) şi NU doar la categoria "Dragoste si Sex"!

Dacă te uiţi prin răspunsurile mele vei întâlni aceste observaţii în 6-7 categorii...

De asemenea, mutăm postările greşite la categoria aferentă şi sunt destule cazuri în care s-au dat suspendări pentru postări la categorie greşită.

Într-adevăr, mai rămân multe postări care NU sunt mutate la categoria aferentă deoarece Adminii sunt puţini şi întrebările sunt FOARTE multe...
Însă, se încearcă o "curăţenie" generală, la fiecare categorie, în limita timpului disponibil.

Toate cele bune.

| alexutza071 a răspuns:

Buna,poate ca tu ti-ai facut o parere gresita, poate i-ai jignit fara sa iti dau seama si parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu ei.Pana la urma sunt parintii tai si te vor intelege pentru ca te iubesc.succes!

| MayanMistica a răspuns:

Ai aproape 15 ani si te certi cu parintii pentru un baiat?! Copile, trezeste-te la realitate. Nimeni si nimic nu merita sa iti pierzi parintii. Baieti sunt pe toate drumurile, vei intalni destui in viata dar parinti doar aceia pe care ii ai.

| RoxanaPicsi a răspuns:

Cati ani ai? Consider ca parerea ta despre faptul ca nu esti dorita este gresita. Incearca sa vorbesti cu parintii tai si sa ii intrebi de ce te resping. Poate ai gresit si eu au dreptate. Poate si tu ai reactionat gresit in momentul cand te-ai certat cu ei. Spune-le ca nu ai nevoie de banii lor ci de afectiunea parinteasca!

| ctlaida a răspuns:

Oare baiatul a meritat sa faci asta pentru el?
Daca nu a meritat mergi la parinti tai si recunoaste-ti greseala, marturisete dragostea ce le-o porti.
Daca a meritat sa faci asta pentru el TU esti unul din cazurile `` ca sa castigi ceva trebuie sa pierzi altceva``. Stai seara singura si gandeste-te la ~parinti~si la ~iubit~ si vezi ce iti spune inima sa faci!

MULT SUCCES

| accescrang a răspuns:

Impaca-te cu parintii tai.Doar ei iti vor binele.