| anonim_4396 a întrebat:

Hiii TPU.
recent m-am certat cu o prietena care zice ca "nu fac sacrificii pentru ea, ca ma doare in... de ea" oh go on. toate astea pentru ca eram bolnava si m-a chemat afara, si nu puteam iesi, am incercat sa ii explic, dar degeaba. a plecat la fosta ei cea mai buna prietena, si mno. doare. pentru ca, oricat de ciudat ar suna, tin mult la ea si mi-e foarte, foarte dor de ea. si ++ ca nu vrea sa ma ierte. si mno, daca va intereseaza, uitati ce am vorbit cu ea pe mess :
Paola love struck: oricum tu niciodata nu o sa faci nici un sacrificiu pentru mine si da te doare-n curwinking.
Limonadăăă buăii.: DAR NU MA DOARE ~x(!
Limonadăăă buăii.: frate.
Paola love struck.: Nu.
Limonadăăă buăii.: tu chiar nu ma intelegi.
Limonadăăă buăii.: tu chiar nu intelegi frate.
Limonadăăă buăii.: niciodata nu ai inteles cat de mult tin la tine. si niciodata nu am putut sa. nu ma gandesc cum se face ca de cate ori ne certam, adica nu. degeaba explic, ca daca spun ce simt exact pentru tine, spui ca mint oh go on.
Limonadăăă buăii.: oricum, habar nu ai cat doare sa pierzi pe cineva atat de drag. si acum ma intreb daca acum ti-e mai bine. in timp ce tu nu ma credeai [acum] am inceput sa-mi amintesc de clipele petrecute cu tine, si sincera sa fiu am inceput sa plang; pentru ca stiu ca nu pot uita niciodata de tine. si mno, poti sa nu regreti ca te-ai dus la Andrada, pentru ca dupa tine ea e mai importanta. si da, poate ca atunci cand o sa te vad cu ea o sa ma doara, o sa ma doara foarte tare; si decat sa imi fie dor de tine o luna doua, mai bine stiu ca tu ai scapat de o panarama si te-ai dus la o alta fata. acum stau in camera singura si incep sa ma cert de ce nu am putut sa te tin numai pentru mine, ca acum na, te-am pierdut, si imi vine sa ma bat gandindu-ma ca
Limonadăăă buăii.: totul se duce naibii pe lacrimi. de parca mai conteaza.
Limonadăăă buăii.: chiar nu inteleg de ce nu ma asculti. si chiar nu inteleg de ce nu vrei sa-mi vorbesti. si chiar n-o sa te-nteleg vreodata ce e cu tine si ce e in capul tau.

chiar nu stiu cum sa fac sa ma impac cu ea. ma simt groaznic. e oribil sa-mi vad fosta cea mai buna prietena pe strada cu alta. stiu, recunosc, sunt geloasa. dar gelozia apare atunci cand chiar tii la cineva. nu stiu ce sa fac. ajutati-ma va rog, daca stiti. stau aici ca proasta si plang degeaba. va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

laughing Ce discutie! Am crezut ca e ruperea unei logodne:/ Nu exista prieteni! Este prima data cand patesti asta probabil, de asta nu stii. Ei bine, acum ai aflat. E dureros si cateva luni de zile vei fi trista, iti vei pierde increderea in tine si in alti prieteni, si usor-usor iti vei reveni. Daca iti va spune cineva ca este o cale mai usoara de a trece peste, minte. Doar timpul poate rezolva asta.prietenele sunt un ajutor de moment, te ajuta, le ajuti, dar nu poti sa o pui pe ea inaintea sanatatii tale. Si daca spune "niciodata", nu vreau sa spun cuvinte urate, dar iti imaginezi cum as vrea sa spun ca e. E un cuvant prea mare de spus cuiva drag.

| Alsodrfegnha a răspuns:

Eu zic sa o suni o data ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si sa o chemi in localul care va place voua cel mai mult la o bere/un Angeli/o cafea sau ce mai beti voi, si sa faci in asa hal incat sa nu te poata refuza. I mean... eu cu prietena mea asa facem, dar la noi nu sunt certuri de astea, e doar ceva gen "tu mereu intarzii si ma enervezi" laughing Daca stai in casa suparata, n-ai sa rezolvi nimic. Si apoi, daca e asa de imbufnata (ca nu mai este vorba de suparare acum) incat sa nu vrea sa va vedeti, eu zic s-o lasi in pace. E si o dovada de maturitate. So, take care happy

| MiaAtasiei a răspuns:

Si eu am o prietene foarte buna dar in ultimul tim ne am mai departat.ma gandesc ca ai putea sa iei legatura cu ea si sa ii zici ca motivul pentru care nu ai iesit a fost unul serios sa i ceri iertare si daca nu inseamna ca a folosit asta ca scuza ca sa se impace cu cealaltasad cam atat pot zice. oricum succes

| DiaDianne a răspuns:

Sunteti lesby?rolling on the floor)

| GabiiHaș a răspuns (pentru DiaDianne):

Genius, daca esti aici pentru caterinca, jet.