| anonim_4396 a întrebat:

Imi e dor cateodata de fostii prieteni, pe care i-am iubit super mult, dar care m-au facut sa sufar. Se merita sa imi mai pierd din timp ducandu-le dorul? Nu va mai fi niciodata la fel, chiar daca ma voi impaca cu ei, relatia va fi altfel. Ce sfaturi imi dati? Cum sa fac sa nu mai traiesc atat in trecut?

Răspuns Câştigător
| Secretstuff a răspuns:

Bucura-te ca s-a petrecut, nu fi trista ca s-a terminat. Toate au un anumit scop in viata ta, si totul se intampla cu un scop. E normal sa iti fie dor de ei, dar daca nu reusiti sa va impacati, atunci nu trai in trecut. Sunt si alte persoane cu care te vei putea intelege, iar daca nu mai vor sa vorbeasca cu tine, inseamna ca nu ti-au fost niciodata prieteni adevarati. Nu merita timpul tau. Move on, viata te asteapta cu o multime de momente frumoase big grin

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Stiu prin ce treci sweetie, am stat de cand ma stiu cu ''grupul'' meu de nebuni, dar s-a dus si inca sufar, asta este, iti sugerez sa treci peste, este greu dar trebuie, nici macar sa nu le dai mesaje, ok? Nu arata ca le duci dorul... Fii tare!

| Meli2314 a răspuns (pentru Clorox):

Incerc sa nu le arat, m-ar crede disperata.

| Clorox a răspuns (pentru Meli2314):

Si pe mine m-au crezut asa, de 2 ani nu am mai vorbit cu ei...
Stii, cel mai rau te doare cand mergi pe strada si dai ochi in ochi cu ei si nici macar nu te saluta, asta este...

| MorganaM a răspuns:

Iti e dor sa suferi? asta este fff ciudat stii? eu cred ca ar trebui sa cauti niste eprsoane valoroase si care te reprezinta.cu ele sa fi prieten nu cu oricine

| Roxx99trr a răspuns:

Nu e bine sa traiesti in trecut. Incearca sa treci peste. DE fiecare data cand iti aduci aminte de ei gandeste-te ca te-au facut sa suferi si nu merita sa iti pierzi timpul cu ei...la final oricum ramai doar tu cu tine si trebuie sa inveti ca cel mai bun prieten al tau care va fi mereu cu tine esti chiar tu

| Sara36 a răspuns:

Eu am stat certata cu 3 fete timp de trei ani si nu am putut sa imi iau gandul de la ele dar acum dupa ce mi-au repetat de nenumarate ori ca nu vom mai fi prietene ne-am impacat si sunt nespus de fericita. Ce vreau sa spun e ca nu ar trebui sa faci ca mine, nu suferii dupa prietenii tai chiar daca iti e greu. Lasa timpul sa treaca, timpul le rezolva pe toate. Crede-ma mai devreme sau mai tarziu totul va fi bine.