| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat. Iar el ma evita.Doar imi zambeste atata tot.
L-am intrebat mai demult daca ma place, iar el a zic ca da. ( asta a fost demult). Iar cu celelalte fete vorbeste des si mult si rade cu ele. (cu prietenele mele.). Doar pe mine ma evita. Ce inseamna? Ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| RaVennARaVen a răspuns:

Poate(si subliniez poate), este pur si simplu timid..Adica si eu mai fac asa persoanelor care le plac, de aceea te sfatuiesc sa iti faci curaj si sa il intrebi.Sa fii subtila si daca nu raspunde din prima, mai incearca dupa un anumit timp.Ar fi mai bine sa il intrebi in fata, pentru a fi sigura ca poate da totusi un raspuns. Daca vorbeste cu prietenele tale inseamna ca nu ar fi suparat, pe tine, dintr-un anumit motiv.Eu cred ca te place, dar asta doar tu poti afla. Iti urez multa bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi timid ori are deja are pe cineva.
Pa, pa.

| Weider a răspuns:

Poate or fi timid, si are frica de a fi refuzat de tine, incearca sa fii tu mai "directa" si vezi cum o sa devina bland cu tine, si apoi dupa un timp va fi mai deschis cu tine si incepe dragostea intre voi doi.

| Iama a răspuns:

Intreaba-l acum direct si o sa afli... Dupa felul in care vorbeste cu ceilalti nu poti sa-ti dai seama