| RAY a întrebat:

În ce lume traim toți vor sa iți taie aripile înainte de a capătă încredere în tine, dar de ce? Nu vb de străini, propria familie

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sunt invidiosi frate

| RAY explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

O vorba de la mine, singuri care te iubesc cu adevărat sunt părinți

| Hammurabi a răspuns:

Mie chiar nu prea îmi pasă.
E lumea ÎN care trăiesc, nu lumea CU care trăiesc.
Nu mă interesează nici să mă susțină sau să mă încurajeze, nu mă interesează nici ce vor să-mi taie, cum spui tu.
Familia și prietenii îmi sunt de ajuns.
Dar nici de la ei nu aștept nimic. Pentru că nu am nevoie de nimic.
Îmi place mai mult să ofer, să ajut decât să fiu eu ajutat.

| cristimihailov a răspuns:

Salut Ray,

Cum iti spuneam: victimizarea e un proces care te va umple de ganduri urate.

Daca duci victimizarea la nivel mai sus, ajungi caz medical. Si nu vrei sa inghiti o viata pastile care te vor zapaci si mai tare.

Nu zic ca ai o viata de poveste, nu zic ca e grav si s-a terminat.

Tot ce zic este: ia odata niste decizii.

| RAY explică (pentru cristimihailov):

Tu trebuie sa intelegeti nilhismul ca sa m intelegi

| CP16 a răspuns:

De fapt de multe ori ma intreb si eu merita sa fiu un om bun sau o zdreanta ordinara, am ajuns la concluzia ca-i mai bine stoarfa, cel putin asa nu dai piept in piept cu viata si cu adevaratele probleme cauzate de oamenii rai si cu ganduri necurate.

| RAY explică (pentru CP16):

Sincer și eu, doar ca în prostia mea mam purtat și cu cei care mau iubit