| monica_5903 a întrebat:

In fiecare seara visez ca ma impac cu fostul meu iubit, pe care il iubesc enorm de mult si astept un copil de la el.Suntem despartiti de 4 luni si sunt insarcinata in 6 luni cu el. Vreau sa stiu daca exista vreo sansa sa ma mai impac cu el? Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| papusica_9611 a răspuns:

Fii demna,capul sus,ia totul ca atare,nu voi incerca sa-ti spun sa nu te mai gandesti la el,e in zadar,e o kestie necontrolata,inteleg,ca il iubesti,respiri prin el, dar, gandeste-te ca cineva are atata nevoie de tine.lasa timpul sa se scurga,axeaza-te pe ce va urma,sufletelul acela micut nu te are decat pe tine deocamdata,spun asta,pentru ca,cu siguranta,dk a existat ceva intre voi,adevarat,curat,,,se va trezi,,la un moment dat, atunci tu vei decide, dk il vei m-ai primi in viata ta.am fost intr-o situatie, mai mult sau mai putin asemanatoare...si acum totul e perfect.capul sus, aduna-te.mult succes...ai grija de tine

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"daca el ti-a spus ca nu vrea un copil nu inteleg de ce ai mai vrea langa tine o persoana ca el?" - şi vă mai miraţi de ce-s bărbaţii misogini.
E o idioţenie absolută să tragi concluzia despre un om că nu e-n stare să se iubească nici pe el doar pentru simplul fapt că nu-şi doreşte plozi.
E aberant în secolul XXI să vezi procreerea ca pe o obligaţie şi nu ca pe ceea ce este de fapt: o ALEGERE! O alegere care se face însă în DOI, nu în unul singur.
Dragă Monica, Lemoshu ţi-a zis bine: Tu aşteptai un copil de la el, dar de ce nu ţi-ai pus problema dacă şi el aştepta un copil de la tine?!
De asemenea, aberaţiile scrise de Claudiu mă fac să mă gândesc dacă nu cumva am călătorit în timp în Evul Mediu. Ce treabă are hârţoaga căsătoriei cu pruncii?
Sincer să-ţi spun eu sunt convins că nu se va împăca cu tine. Din moment ce te-a părăsit după ce i-ai spus că eşti însărcinată este clar că nu asta vroia de la tine!
Înţelept din partea ta ar fi fost să avortezi atunci.
Acum e mult prea târziu! Felicitări! Ai să fii o mamă singură pentru că te-ai grăbit să iei tu decizii şi în locul partenerului!

| morena a răspuns:

In primul rand.inceteaza sa mai visezi! De la noi vrei sa afli daca te impaci cu el? Daca el i-ti zice clar ca nu il intreseaza relatia si nici copilul...ce dovada mai graitoare mai astepti? Ai gresit crezand ca acest copil il va,,lega'' de tine,iar acum acest copil va suporta consecintele greselii tale! Decat sa te gandesti cum sa te impaci,mai bine gandeste-te la ce vei face,pentru ca sigur nu se va intoarece la tine! Sant si eu femeie,nu te condamn dar nici nu aprob incercarea de a tine barbatul langa tine,cu faptul ca-i faci un copil! E o greseala enorma,iar acum trebuie sa te gandesti cum te vei descurca singura! Nu pot decat sa te incurajez sa il lasi in plata domnului,ca oricum nu va fi un tata model,(daca te-a parasit cand esti gravida,chiar daca va veti impaca,o va mai face si cand vei avea copilul). Trezestete la realitate si concentreaza-te la ce vei face, discuta cu familia, doar asta te va ajuta! Noi...ne dam parerea, iar unii chiar te vor critica! Nu de asta ai tu nevoie acum!
Ai nevoie de lucruri certe, nu de vise! Mult succes!

| ostea a răspuns:

Dacă a spus că nu îl interesează înseamnă că într-adevăr nu mai există nici o șansă.
Cu toții greșim, important este să învățăm și data viitoare să nu mai facem.
Așa a fost să fie.
Nu te întrista, ai o viață înainte, gîndește-te la bebe, ai o comoară, ai grijă de ea.

Nu ești singură, niciodată nu vei fii.

Capu sus, nu uita!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

In general cred ca la 32 ani stie cam ceea ce vrea de la viata, numai este un copil ca sa nu isi dea seama ce inseamna sa fii parinte! iar daca el ti-a spus ca nu vrea un copil nu inteleg de ce ai mai vrea langa tine o persoana ca el? stiu ca este greu dar genul astia de oameni nu sunt capabili sa se iubeasca nici pe ei, atunci pi altcineva nici atat.multumeste-i ca v-ati despartit acum si nu mai tarziu.mult noroc in tot ceea ce faci.

| kidu_6779 a răspuns:

LA 32 de ani deja stie ce vrea.Nu cred ca este posibil sa va mai impacati...poate doar sa ii vina lui mintea la cap, lucru putin probabil.
Un lucru iti spun:CAPUL SUS!
Gandeste-te la minunea pe care o porti in pantec. Daca te-ai hotarat sa il pastrezi te felicit pentru ca nu multe femei au curajul asta.
Eu am locuit cu ambii parinti pana la o varsta destul de frageda si crede-ma, am avut un cosmar in loc de viata pana atunci. Dupa aceea m-a crescut mama de una singura.Am fost mult mai fericita asa.
Iar acum...am crescut si eu! Stiu ce vreau de la viata si stiu ca nu imi voi lasa niciodata copilul sa sufere.
Gandeste-te ca,daca el a fost in stare sa te paraseasca stiind ca veti avea un copil,nu merita nici o lacrima sau macar un gand de-al tau!
Tu si copilul contati si,daca va aveti unul pe altul, il educi si il cresti asa cum trebuie, veti fi mult mai fericiti impreuna.
Restul nu conteaza! Capul sus si bucura-te de acea mica minune!happy

| Claudiu2011 a răspuns:

Stie ca are un copil? in general visurile sunt dorintele tale interioare.nu mereu dar asa se zice.te poti impaca cu el daca el mai simte ceva pentru tine si daca nu e cu alta.du-te la sau suna-l si spune-i ca aveti un copil daca nu stie.inca ceva voi nu cred ca aveti minte sincer.cum puteti face copii fara sa fiti casatorite?
1.e un pacat mare
2.te poate parasi nu l leaga nimic de tine decat copilul asta dar ai facut o mare greseala.
3.probabil ai o varsta frageda de nu esti casatorita si te-ai grabit la facut copii.
4. sper pentru toate fetele care vad intrebarea ta sa ia aminte la ce zic.ca se intampla numai prostii din astea.un copil e o responsabilitate foarte mare si de facut e f usor.de crescut e mai greu.si trebuie sa ai si o cariera pentru a putea trai decent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca asteptai un copil de la el, ti l-a oferit.dar nu inseamna ca si el asteapta de la tine un copil.

| M_8478 a răspuns:

Felicitari pentru alegerea facuta, adica pentru faptul ca ai ales sa ai un copil minunat si nu un tip care nu stie deocamdata ce vrea de la viata.Copilul e un dar de la Dumnezeu si sa vezi ce bine iti va fi si tie si lui si sa vezi cum ii va fi lui viata daca nu va va ajuta.Iti spun din experienta mea.M.

| monica_5903 explică:

Da,stie ca o sa avem un copil, dar nu am mai vorbit cu el de 2 luni, si cand am vorbit mi-a zis ca pe el nu il intereseaza, dar totusi e un copil intre noi.Eu cred ca era un pacat daca il dadeam afara, nu ca l-am tinut.Eu am 22 de ani si el 32 si nu imi pare rau de ce am facut, pentru ca o sa ma descurc si singura. Oricum multumesc pentru raspuns!