| Trandafirii a întrebat:

In scoala mea este o profesoara de biologie frumoasa, frumoasa asa si nici nu fac cu ea si nici diriginta mea nu este, sias vrea sa ma inteleg cu ea cat de cat pentru ea este in fiecare luni de serviciu 2 pauze la rand si astazi este foarte suparata prntru ca a venit in clasa noastra sa ne atentioneze ca s a sunat si ca trebuie respectate regulile ( era foarte nervoasa ) si apoi cand a iesit un coleg enervent din clasa mea a mintit-o pe ea ca eu am facut-o proasta ( asa ii place lui sa minta) si apoi m a chemat in cancelarie altfel vorbeste cu dirigintele sa imi scada nota la purtare, si ea m a luat de mana cu forta sa merg in cancelarie si eu pana lq urma ma duceam in partea opusa si am refuzat, si apoi s a dus foarte foarte dar exagerat de nervoasa si plina de draci din cauza asta spunand in drum spre cancelarie,, ei m a facut proasta" si a aflat si dirigintele si toti profesorii! Deci ea este cam rea dar cand se enerveaza e mai mult ca dracu' si este exagerat de frumoasa, mereu o urmaresc de frumusetea ei, si din cauza colegului meu prost i a spuw o minciuna, mentionez ca la nimeni dar la nimeni nu i am spus ca imi place de ea in afara de acest site care acum am pubkicat intrebarea, sunt o fata din clasa a 5 a si am 11 ani, ce sa fac, oare cum ii spus lunea viitoare ca a mintit colegul meu?

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca acesta trebuie sa fie o lectie pentru tine, ca sa nu mai privesti la frumusetea exterioara a oamenilor, ci sa o cauti so vezi pe ce-a interioara.
Stii proverbul acela: "Marul frumos poate fi si viermanos."
"Domnul nu Se uita la ce se uita omul; omul se uita la ceea ce izbeste ochii, dar Domnul Se uita la inima." (1Samuel.16:7) La inima trebuie sa ne uitam si noi.
Inainte de a pleca de acasa, roaga-L pe Dumnezeu sa intervina si sa te scape cu fata curata. Este privilegiul nostru de a cere ajutorul divin. Il vom avea doar daca-l vom cere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti lesbianca sau bi? Fara suparare.

| unprietenaproape a răspuns:

Zi le colegilor din clasa sa i spuna asta

| MarianaNiculescu a răspuns:

Pai daca nu te crede spunandu-i ca vrei sa te ierte, dai niste flori sau ceva de genu ca sa isi dea seama ca simti ceva pentru ea si daca nu merge spune-i: Doamna profoseara te rog iertati-ma si va datorez aceasta floare! Sper ca te-am ajutat-

| Dracoola a răspuns:

Spune-i ca nu tu ai zis asa ceva. in alta ordine de idei este dreptul tau sa iti plac de ea. Sa nu crezi ca-i ceva in neregula cu tine. Li se mai intampla tinerilor sa aiba asemenea "atractii". Roag-o sa te asculte si explica-i ca nu tu ai zis asa ceva.

| Sidonia07 a răspuns:

DEcat sa stai de servici, mai bine ai intra la ora de limba romana...winking

| miuuuuxd a răspuns:

Spune doar adevarul si ca esti o persoana matura care nu ar insulta niciodata un profesor, o sa se rezolve.

| belle2009 a răspuns:

Bună TPU,
Am 11 ani și sunt elevă în clasa a-5-a și aș dori să vă împărtășesc povestea mea:
În școala mea este o doamnă profesoară de biologie extrem de frumoasă dar nu îmi este nici profesoară, nici dirigintă dar mi-aș dori să mă înțeleg cât de cât bine cu dânsa deoarece doamna este de serviciu pe școală în fiecare luni timp de 2 pauze consecutiv.Astăzi a fost foarte supărată pentru că a venit la noi în clasă să ne atenționeze că s-a sunat și că trebuie respectate regulile (era foarte nervoasă) dar când a ieșit din clasă un coleg a mințit-o că eu am făcut-o proastă (așa îi place lui să mintă), apoi m-a chemat la cancelarie și m-a avertizat că dacă nu mă duc vorbește cu dirigintele să îmi scadă nota la putare apoi m-a luat de mână forțat să mă duc la cancelarie dar eu m-am dus în partea opusă refuzând acest lucru dânsa fiind foarte nervoasă din această cauză. Mergând spre cancelarie dânsa a spus "ei m-a făcut proastă" și astfel au aflat toți profesorii inclusiv dirigintele.
Doamna profesoară este destul rea dar atunci când se enervează devine foarte rea dar este foarte frumoasă iar eu o urmăresc deoarece sunt impresionată de aspectul fizic minunat al dânșii dar îmi pare rău că s-a supărat din cauza minciunii pe care i-a spus-o colegul meu de clasă.
Menționez că nu am mai dezvăluit absolut nimănui faptul că îmi place de dânsa în afară de acest site unde am publicat această poveste.
Ce să fac?
Cum să îi spun că colegul meu a mințit-o?
Ofer funda
Mulțumesc anticipat!

Așa ar fi trebuit formulată întrebarea ta
Ai grijă la greșelile de exprimare!

| CosminCristi a răspuns:

Pai te duci frumos in fata ei si ii spui tot ceea ce s-a intamplat!