| traficanta a întrebat:

Intrebare pentru baieti: La ce va uitati voi la o fata? Si, cum ar arata fata perfecta pentru voi?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ceea ce spun, spun in dreptul meu, pentru altii poate sa difere.
1) Este femeie, adica feminitatea e pe primul loc. Nu imi plac deloc femeile care par a fi sau se poarta ca barbatii.
2) Este finuta, sensibila. Nu "din topor", care ar fi extrema cealalta.
3) Este inteligenta, insa daca are doar pentru a face fata unei relatii serioase si pentru a da piept cu viata aceasta, e suficient.
4) Are personalitate, adica nu este "stearsa", stie ce vrea, ce urmareste, si sa caute sa se tina de ceea ce urmareste, si are totodata forta de ajunge acolo unde doreste.
5)Fizic, are citeva kg in plus, si asa e idealul. Poate fi si slaba, dar sa aiba contururi bine trasate, adica sa ai ce vedea la eahappy, nu cum sunt manechinele din ziua de azi, ca nu recunosti daca are fizic de fata sau de baiat.
P. S. Tocmai v-am prezentat pe sotia mea.happy

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand conteaza ochii, buzele, nasul si parul. Conteaza zambetul si privirea in primul rand. Fata perfecta e creativa, romantica, inteligenta, sincera, comunicativa, prietenoasa si intelegatoare.

| Bacemi a răspuns:

@Madalina, am raspuns sincer. Nu se poate mai sincer de atat.

| AvalohAlyn a răspuns:

In primul si in primul rand ma uit la caracter. Daca nu are caracterul bun nu mai conteaza celelalte calitati fizice.In al doilea rand ma uit la fizic, la ochi.big grinSufletul, caracterul conteaza cel mai mult intr-o relatie.

| traficanta explică:

@ biancaandreea de unde stii tu ca sunt complexata?laughing) pentru cultura ta generala, nu sunt deloc complexata laughing

| andrei a răspuns:

Raspuns perfect bacemi...

| biancaandreea a răspuns:

Esti complexata

| danco a răspuns:

Sa arate ok, fata, corp. Dar neaparat pe langa asta sa fie cu bun simt, sa nu fie neam prost, vulgara, vagaboanta, manelista, intr-un cuvant sa fie feminina si sa aiba creier!

| Klax187_2507 a răspuns:

Fiecare are o gandire diferita.Eu preferam(acum nu mai prefer ca am gasit deja)fetele inteligente, cu bun simt si fara fite.Corpul ma interesa 20% la o fata. Cel mai mult puneam pret pe gandire. Fata perfecta happy pai, perfect nu exista dar daca ar exista ar fi egal cu o fata frumoasa si inteligenta, cu o gandire foarte avansata si mult, mult bun simt.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| coopilluu a răspuns:

Sa nu fie pitzipoanca si nici sa nu vorbeasca vulgar sau sa fie o marlana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fata, nu raspund la intrebare, raspund la comentariile baietilor.
Cam toti ati zis ca intr-o relatie conteaza sufletul sau caracterul sau orice altceva in mare masura, nu aspectul fizic. Si cum se ajunge intr-o relatie daca voi va uitati numai dupa pitipoance sau care arata mai mult? Va trebuie 2 ani sa vorbiti cu o fata cu suflet/caracter, dar la o gagica "buna", in 2ore stii si ce a mancat intr-o zi. Nu mai fiti asa ipocriti si ziceti cum e de fapt.
Si fata a intrebat clar, cum SA ARATE fata perfecta, nu cum sa fie in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Totusi tineti cont ca fiecare are o gandire diferita... acum depinde si de varsta. Deoarece in adolescenta multi tind sa aive cat mai multe "cuceriri" si nimic nu multumeste pentru ca, desi vrem sa parem niste "gentle man'i" de fapt vrem sa parem oky in ochi vostri si sa fiti cat mai atrase de noi...

Mie imi place cel mai mult la o fata si asta apreciez cel mai mult sinceritatea. Multi au sarit la felul cum arata, eu sunt de parere ca daca o fata este interesata de tine si te face sa te simti bine cand este in preajma ta nu ai nici o tendinta sa te uiti dupa "altele"! Si fetelor, daca avem o relatie buna din toate punctele de vedere, noi ramanem doar cu privitul dupa altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is fata da iti zic sincer ca baietii in ziua de azi sa aiba cu cine sa se culce ca in rest esti printesa lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Lexa. Un om in cazul acesta o fata arata intr-un fel si pe interior. nu numai pe exteriorwinkingdupa parerea mea baietii au raspuns cat se poate de sincer.si inteligenthappy
scuza-ma ca ti-am zis dar aici suntem toti pentru unul si unul pentru toti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una mi-a placut foarte mult ce a scris cristi202. A descris femeia ideala pentru el (bonusul vine ca e exact sotia lui, bravo).
Chiar daca ar fi asa cum zic baietii, ca nu conteaza deloc fizicul, voi ati descris cam tot ce NU ar trebui sa fie o fata. Sa NU fie stearsa, sa NU fie nu stiu cum si sa fie cu caracter frumos.
Cine hotaraste care e caracterul ala frumos? Depinde de cine judeca, deci ideea era sa zici cum e caracterul ala frumos in opinia ta.
Iubitului meu ii plac fetele cu cateva kilograme in plus sau care sa aiba forme, cele agresive (nu vulgare) care sa ii starneasca curiozitatea. Tie poate ti se pare ca e o grasa si o tampita ca se ia de toti.
Si Gabriela, insist. Prima oara cand iei contact cu cineva, vezi fizicul, nu pe interior. Poti crede ca cunosti oameni de ani de zile si sa nu ai nici cea mai mica idee despre cum sunt ei de fapt. Multi/e sunt ipocriti/e.
(scuzati eventualele cacofonii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc, nu ma pot abtine. laughing Initial am zis ca nu o sa comentez, dar am reconsiderat:
coopilluu, pai dupa cum scrii, cred ca tu esti cam cocalar. "si"? tz? Sa mai adaug si ca nu exista cuvantul "marlana"? Jesus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Lexa: Da. in mare parte ai dreptate.la aspectul asta nu m-am ganditwinking