| Pinkandblack a întrebat:

Iubitul meu nu ma mai prea baga in seama de cand lucreaza, nu imi mai raspunde la telefon inainte sa plece la lucru, si cand ajunge la lucru imi trimite mesaj cu,, scuze m-am grabit", imi raspunde sec la mesaje si nu isi mai da interesul pentru relatia noastra, ce sa fac nu vreau sa il pierd? ( fara jigniri va rogwinking )

Răspuns Câştigător
| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna! happy
De ce te-am jigni,draga?
Ai si tu o problema si suntem aici pentru tine.
Pai eu nu stiu ce varsta ai tu,dar in fine. Pai clar, iubitul tau s-a plictisit de relatie sau si-a gasit pe altcineva.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar daca el s-a plictisit si nu mai vrea sa fiti impreuna, nu poti face nimic, pentru ca dragoste cu sila sau mila nu se poate!
Dar incearca sa vorbesti cu el deschis si spune-i tot ce ai pe inima. Intreaba-l ce se intampla si spune-i sa-ti zica sincer daca a aparut monotonia in relatie si ca ii vei respecta decizia!
Bafta! O seara faina! :*

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Mama draga, te-ai gandit ca poate el la serviciul ala chiar lucreaza? Uneori cand lucrezi nu mai ai timp sa stai dupa telefon. Ai clienti cu care trebuie sa vorbesti, ai sefi care sunt cu ochii pe tine, iar daca ai o pauza, fumezi o tigara sau mananci ceva si s-au dus cele 10 minute! Cred ca ar fi bine sa fii mai putin stresanta cu mesajele si telefoanele si sa fii mai intelegatoare cu el! Iar cand va intalniti puteti sa recuperati timpul in care ai impresia ca te ignora, dar sa ai in vedere si faptul ca el e posibil sa fie mai obosit ca de obicei. Mult succes si intelegere!

| puscahoreangaion a răspuns:

Discuta cu el cand vine acasa, cred ca este cea mai buna solutie sa aveti o discutie private fata in fata!

| AnotherNimrod a răspuns:

Uite ce e: serviciul poate fi foarte solicitant si e posibil ca uneori sa nu se mai gandeasca si la altceva.Vei spune "Dar eu sunt iubita lui!". Da, asa e, esti iubita lui, dar asta inseamna ca pe deoparte trebuie sa fi intelegatoare cu el, dar pe de alta parte nu trebuie nici sa-ti plangi de mila. Vorbeste cu el, nu lasa lucrurile asa. Intr-o relatie e nevoie de comunicare, altfel o sa va distantati.Totusi,daca el chiar vrea sa nu mai fiti impreuna, ei bine...nu prea ai ce face.Trebuie sa accepti situatia, chiar daca te doare.
Pana la urma mai bine sa fiti despartiti, decat intr-o relatie care nu are un viitor prea mare nu?winking