| VAPLACE a întrebat:

Prietena mea sta foarte mult cu "iubitul ei " si pe mine nu ma baga in seama. Stau un pic cu ei si ei zic ca trebuie sa plece.
Ce sa fac? Nu vreau sa imi pierd prietenia cu ea.

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Ce sa faci? nu mai iesi cu ei! e logic ca ei vor sa fie singuri in prezenta ta nu se pot comporta asa cum ar vreahappy nu e vorba ca ii deranjezi, dar esti in plus, nu stiu cum nu ti-ai dat seamahappy ok, daca ei te cheama ii poti refuza spunandu`le ca ai ceva de facut, sau alte chestii.si normal ca sta mult cu el, doar sunt indragostitihappyai sa vezi ca si tu vei face la fel, chiar daca acum nu crezi asta.prietenia nu o veti pierde, cel maiprobabil va apela la tine cand se vor certa laughing

| neutrino a răspuns:

Atunci cand esti indragostita e normal sa doresti sa stai mai mult cu "iubitul" decat cu prietenele. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa le acorzi si lor un minim de timp pentru discutii macar, asa ca intre fete! Vorbeste ca ea si spune-i nemultumirea ta!

| IMS a răspuns:

Nu ii mai disperalaughing

| blueal a răspuns:

Pariu pe ce vrei tu ca la prima cearta prima persoana pe care o sa o sune o sa fii tu.E perioada aia cand totul e roz intre ei si nu exista certuri si au tendinta sa stea lipiti unul de altul...nu iti pierzi prietena doar ca ar trebui sa ii spui ca iti lipseste si ca ai vrea sa mai iesi cu ea din cand in cand.Sustine-o si spune-i a te bucuri pentru relatia ei si ca e fericita si ca nu vrei sa te bagi intre ei dar ar fi frumos sa mai iesiti din cand in cand si voi ca fetele.thinking Baftakiss*

| Phillip a răspuns:

Bunăă.

Sincer, vorbeşte cu ea, în particular şi spune-i că nu vrei să-ţi pierzi prietena cu ea pentru un băiat. De fapt, fete fiind cele mai bune prietene, sau na, prietene bune nu ar trebui să intervină un băiat între voi 2.
Dacă ea numai vrea să fie prietenă cu tine pentru un băiat, măcar să îţi spună.
Ei 2 vor să fie singuri, ca orice îndrăgostiţi, lasă-i în pace să fie singuri. O să regrete ea mai târziu că a lăsat un băiat să intervină între voi 2.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : just.me_phillip