| MissIndependent96 a întrebat:

.va rog frumos sa imi dati si mie un sfat.sunt foarte nedumerita.sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 2 ani si seara trecuta am aflat ca a vrut sa se intalneasca cu o fosta foarte buna prietena de-a mea.si cand spun a vrut sa se intalneasca spun ca ii dadea mesaje,o suna,vorbeau pe internet, asta doar pentru ca el o cauta mereu.aseara m.a sunat chiar ea, fosta mea prietena si mi-a spus absolut tot, cerandu-si scuze ca nu mi-a zis mai repede, acest lucru intamplandu-se in ianuarie.o cred, niciodata nu m-a mintit si stiu ca nu s-ar fi intalnit niciodata cu el pentru ca mi-a spus de multe ori aseara lucrul asta.si cand o numesc fosta prietena ma refer la faptul ca una din noi a trebuit sa plece la o alta scoala si relatia noastra s-a racit pe moment...chiar nu stiu ce sa fac.ma intalnesc cu,, iubitul meu" vineri si ma gandeam sa astept pana atunci pentru ca vreau sa ii spun face to face.sunt foarte confuza.nu stiu nici ce voi face dupa ce voi vorbi cu el.recunosc ca si eu am gresit pe tot parcursul relatiei dar niciodata nu s-a ajuns la asa ceva, niciodata nu am facut o greseala de genul asta.mai ales daca ar fi fost vorba de un bun prieten de-al lui.va rog frumos raspunde-ti-mi si daca se poate,cui i s-a intamplat,din nefericire acest lucru, sa-mi spuna si mie cum a procedat si cum a putut trece peste.pentru ca ma simt foarte rau si din minut in minut ma gandesc la acest lucru.nu stiu cum sa procedez,in momentul acesta nu pot sa-mi pun ordine in ganduri.m-as gandi sa-i dau o sansa, dar daca va face la fel? intotdeauna imi spune ca ma iubeste, daca am zis vreodata ca vreau sa incheiem relatia ma roaga sa incetez cu lucrul asta si totul m-a dat peste cap.sunt sigura de lucrul pe care l-a facut pentru ca in acea perioada in care vorbea cu prietena mea(timp de vreo doua saptamani,dupa care ea i-a spus sa termine si sa nu o mai caute), el era mult mai distant si mi se parea ca se intampla ceva cu el. va rog frumos dati-mi un sfat. puneti-va in locul meu, il iubesc foarte mult si chiar nu stiu cum sa procedez...va multumesc!

Răspuns Câştigător
| larissuka a răspuns:

Hihi. De iubit nu zice nimeni ca nu te-a iubit, dar Tu ai zis-o au trecut 2 ani. poate Deja incepe rutina intre voi si nu te mai iubeste la fel de mult, daca te are pe tine nu vad de ce i mai trebuie si pe altcineva? Cred ca ar trebui sa Vorbestti cu el serios si sa stabilti impreuna ce sentimente mai sunt intre voi, si cum va e mai bine.Chiar daca il iubesti eu zis ca Daca el continua asa vei fi din ce in ce mai ranita, mai bine e sa aveti o discutie serioasa si deschisa bineinteles fara retineri si vedeti cum mai stati pe la capitolul "sentimente ". poate nu mai e asa intensa ci doar OBISNUINTA si rutina! Sa fii iubita :*!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu el cat mai repede si lamuriti problema, poate s a plictisit de relatia voastra si cauta ceva nou, oricum sa nu te astepti ca el sa recunoasca tot ce ii vei zice

| TheAce a răspuns:

2 ani inseamna mult. Ma chinui sa spun ca inseamna mult. Personal consider ca inseamna mult prea mult. Inevitabil te rutinezi, nu mai e ca in prima zi. Totusi, ar putea sa nu fie nimic. Femeile fac uneori chestii inexplicabile, asta e adevarul. Nu stiu daca ar trebui sa te temi sau nu. Trebuie insa sa vorbiti constit si corect. Avand 2 ani de relatie in spate sunt convins ca puteti face asta intr-un mod natural si civilizat. Nu recomand insa gelozia nimanui. Personal consider ca gelozia inseamna doar nesiguranta celui care o exercita. Dialogul e totul.

| MissIndependent96 explică (pentru TheAce):

Da,am vorbit cinstit si coerent, el chiar a recunoscut ceea ce a facut, dar problema este ca nu-mi explic de ce mi-a facut asta dupa 2 ani. si nici el nu mi-a putut explica. ma gandesc sa inchei relatia, dar totodata, ma gandesc ca imi va fi foarte greu sa ma obisnuiesc fara el.cu toate astea imi pun intrebarea ca poate va mai face asa si in continuare...si punandu-mi intrebarea asta ma ambitionez sa ma despart de el in,, secunda 2". multumesc frumos pentru. raspuns.

| AbyutzaAbby a răspuns:

Buna seara! In primul rand as dori sa ti povestesc o situatie in care am fost, cu mult mai rea.Era iarna.Imi placea enorm de mult de un baiat si coincidenta a facut ca si lui sa ii placa de mine.Prin urmare ne-am combinat.Prietena mea cea mai buna ii placea de asemenea de acest baiat.Am intrebat-o daca se supara(i am precizat destul de clar ca nu voi lasa un baiat sa ne distruga prietenia)iar ea mi a raspuns ca nu.Ok deci am avut injur de o luna cu tipul respectiv.Intr o seara eram eu cu el si cu prietena mea.La un moment dat m am fost suparat pe el(nu mai stiu de ce)si au inceput sa vorbeasca iubitul meu cu prietena mea de pe telefonul ei(adica ea ii scria ceav, ii arata, el stergea si raspundea la fel). Apoi mi a trecut mie supararea si m am asezat in brate la el.Mi a spus ca e impreuna cu prietena mea.Eu,stiindu-l glumet, nu l-am crezut.Dar ne am despartit in acea seara si a 2 a zi am aflat de relatia celor 2. Vreau sa spun ca eram la a 2 a relatie cu el, deci am suferit enorm de mult.Pana intr o seara cand m-am combinat din nou cu el.Deci eram si eu cu el, dar si prietena mea.Si i-am spus si ei.Stiam aman2 dar el nu stia ca eu i-am spus ei.Era incurcat.Pana ne-am desteptat amandoua si i-am dat cu piciorul in fund.
Revenind la problema ta, parerea mea ar fi sa o pui pe prietena ta sa se intalneasca cu el si sa-l prinzi in fapt, pentru ca el nu v-a recunoaste.
O seara buna!

| MissIndependent96 explică (pentru AbyutzaAbby):

Ba chiar a recunoscut. scuza-ma ca te,, acuz" dar ceea ce s-a intamplat la tine a fost cu totul si cu totul altceva. nu poti compara 1 an si 11 luni, aproape 2 cu ceea ce ai spus tu.din cate am inteles tu l-ai placut si dupa putin timp el ti-a spus ca e impreuna cu prietena ta.cel putin asa am inteles eu. si nu stiu daca a fost atat de rau, pentru ca, una e doi ani, alta o saptamana sau o luna... oricum iti multumesc frumos pentru raspuns!