| LumeaViselor a întrebat:

La ce varsta ati avut primul iubit?happy eu sunt fata, am 14 ani si nu am avut niciodata un iubit, datorita faptului ca sunt prea timida, credeti ca e normal?

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Este normal...mai bine astepti sa te vezi intrata la liceu si apoi mai bine zis sa fii mai mare adica este bine si de la varsta asta dar se intampla sa ai ghinionul sa fii cu un idiot care sa-ti raneasca sentimentele sa-ti dea verde-n fata si sa suferii foarte mult, mai bine astepti baiatul potrivit ca-i bine si pe primul sa-l ai de la 18 numai serios sa fie

10 răspunsuri:
| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Dap, totul e okhappy. Si eu am 14 ani si nu am avut prieten.Nu am vrut pentru ca nu vreau eu de acum.oh go on. Daca celelalte fete au prieten de la 11 ani sau 12 etc. inseama ca trebuie sa ai si tu? Nu.happy Mai bine mai asteapta sa mai cresti sa-i cunosti mai bine si sa stii ce le poate pielea. Tu vrei sa ai prieten si nu ai gasit persoana potrivita? Sau pur si simplu nu vrei? Deci cum spuneam si mai devreme totul e ok.happy Pa-pa:*.

| EllyFMS a răspuns:

Pe la 12 ani [ceva gen. dar ma rog. pentru mine ala nu se pune=]] ]

Si primul` care se pune. l.am avut pe la 13=]]

Oricum si eu tot 14 am.

si e ceva normal. adica. nu exista o varsta la care trebuie sa ai primul iubit:d

Si totusi incearca sa nu mai fii asa timida.

timida sunt si eu. dar eu sunt. doar putin la inceput pana leg primele 2 cuvinte cu persoana 9thinking

| membrugirl2010 a răspuns:

Normal ca e normal, eu am 15 juma si n-am avut, si din timiditate si eu nu sunt genu de fata care sa sara pe baieti, chestii din astea, eu stau in banca mea, sunt mai rusinoasa.
Si oricum, astea care au avut un iubit de la 11 ani e mai...nu stiu, nu mi-ar fi placut si e bine sa fii mai misterioasa, nu sa te oferi pe tava etc:*.
funda, te rog:Xhappy?

| ChristineW a răspuns:

La 12, si inca mai suntem impreuna ( 2 ani ). Cred ca e normal sa fii timida, toti suntem. Dar asteapta ca el sa faca primul pas, si daca il face aceptal ( daca iti place de el )...

| Kiyy a răspuns:

Eu zic ca e bine, daca pana acum nu ai intalnit iubirea adevarata. Adica vei vedea ca pana la urma vei avea iubit. Mai bine mai tarziu decat acum si sa te raneasca { sa nu fie iubire adevarata } happy
Faza cu timida, cam asa se intampla de obicei, dar trebuie sa iti iei curaj si sa faci tot ce iti propui, cu timiditatea nu vei ajunge la nimic. happy

| lolas23 a răspuns:

Da e f normalhappy

| diana_4229 a răspuns:

Eu am 11 ani si am avut primul iubit la 10 ani.si eu sunt timida dar daca nu incerci nu o sa ai niciodata un iubit

| bianca_1157 a răspuns:

Buna, fii mai sigura pe tine ca sa depasesti timiditatea, iar in leg cu prietenii, ai timp si de ei, singura ta preocupare la varsta asta ar trebui sa fie scoala

| Alabalaportocalaping a răspuns:

Pai nu e nici o problema...inca nu ti-ai gasit pers potrivita si gata si eu am tot 14 ani si e ft nasol sa suferi de la varsta asta din dragoste...straight face

Ar trebui sa te bucuri intr-un fel.big grin

| simona16 a răspuns:

Salut, cred ca pare ciudat ca am doar 10 ani dar este normal.Si mie imi place de cineva si prietenei mele.Si noi suntem fffffffoarte timide.BYE!