| anonim_4396 a întrebat:

La sfarsit de an, ne facem cu toti planuri de viitor, ne evaluam tintele pe care nu le-am atins anul in curs si ne propunem idealuri de atins in anul viitor. Numai eu stiu ca am facut in fiecare 1 Ianuarie un pact cu mine insumi, sa ma las de fumat, dar n-am reusit sa-l tin niciodata laughing
Cat despre anul ce tocmai se incheie, la o antologie sumara, imi iese pe pozitive, in general, si cu o mare deceptie, in particular, cea ca nu mi-a venit mintea la cap nici in ultima zi... dovada ca postez aiurea aici, nu?!
Deci am si eu doua intrebari combinate:
1. Care a fost cel mai important eveniment negativ din viata voastra, in anul ce a trecut?
2. Care este cel mai important lucru pe care vreti sa-l indepliniti prin forte proprii si ambitie personala, in 2013?

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

1.Moartea unei prietene foarte bunesadmi-a fost greu cand am auzit asta si pot spune ca nici acum nu mi-am revenit.
Cand m-am despartit de prietenul meu deoarece parintii mei nu il aceptau si chiar daca le-am spus ca tin la el nu m-au inteles.Am luptat pentru el dar degeaba, trebuie sa ma obisnuiesc sa traiesc fara elsad.
Am pierdut 2 persoane importante si speciale pentru mine...sad

2.Pai as dori sa ma inscriu la o facultate in alt oras.Sa imi iau viata singura in propriile maine si sa le demonstrez parintilor mei ca pot sa ma descurc si singurahappysi sa invat sa fiu mai puternica si sa fac fata oricarei lovituri pe care o voi mai primi de acum inainte.

| Bitzy a răspuns:

1. Pot să mă consider o persoană norocoasă, nu am avut parte de niște evenimente foarte grave.Cred că evenimentele negative au pornit din, faptul că sunt uneori orgolioasă * deși lucrez la asta * mă conduce spre multe discuții ce nu aș vrea să le dezvolt.
2.Să iau examene cu note maxime * sau pe acolo*.

| Dariusuu a răspuns:

Cel mai negativ eveniment cred ca a fost atunci cand am pierdut pe cineva drag mie.

2 Si sincer chiar as vrea sa iau bacul.

p.s Toate cele bune.

| blueheart a răspuns:

1. Despartirea de cel pe care il credeam sufletul meu pereche
2. Sa iau definitivatul cu nota 10

La multi ani!

| doinitsaandronic a răspuns:

Pierderea unei persoane foarte dragi.

Vreau sa imi schimb felul meu de a fi si sa invat sa fiu mai puternica.

Tu?

| anonim_4396 explică (pentru doinitsaandronic):

1. Pierderea tatalui si a soacrei. Culmea este, ca daca personal pierderea tatalui doare cumva mai difuz, si mai permanent, pierderea soacrei ustura mai tare in puseuri, si e mai molipsitoare durerea in toata familia mea. Deci bancurile cu soacra nu tin, iti zic eu happy
2. Vreau sa ma apuc de grafitti. Si sa ma las, ca in fiecare an, de fumat laughing

| doinitsaandronic a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau pentru pierderea tatalui si a soacrei, condoleante chiar sincer stiu si eu ce inseamna asta

| diiiiiana4cka a răspuns:

1.Am fost dezamagita de prietenul meu cel mai bun!;(, dar pina la urma ne-am impacat.
2. Vreau ca sa iau locul intii la toate concursurile la care o sa particip in2013, vreau sa ajung cea mai buna eleva din toata scoala,vreau ca prietenul meu cel mai bun sa se indragosteasca de mine, si sa nu ma trateze ca cea mai buna prietena, dar ca ceva mai mult, vreau mult multa dragoste pe parcursul intregului an! Hey, LA MULTI ANI la toti!

| anonim_4396 explică (pentru diiiiiana4cka):

laughing Vrei cam multe, ia-le si tu pe rand, ca a trecut Apocalipsa, ai destui ani sa-ti planifici treburile laughing
Cine sa apuca de 10 lucruri deodata de obicei nu termina niciunul laughing

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru anonim_4396):

Pina cind astea sunt vise, orice om viseaza la multe si toate deodata.O sa ma stradui, vreo citeva din ele le-am inceput in anul asta....si sper ca in 2013continuarea, sper ca rezultatul sa fie cel asteptat.Sunt o fata ambitioasa si daca mi-am pus ceva in plan, ma stradui sa se indeplineasca!tongue