| Roxanaa94 a întrebat:

M am certat aseara cu prietenul meu insa dupa ceva timp am inceput sa vorbim prin mesaje.I am trimis un mesaj in care i am spus ca sunt afara doar ca mi se blocase telefonul si nu am stiut daca s a trimis sau nu mesajul.L am sunat de 11 ori pana am ajuns acasa iar apoi si a inchis telefonul ca sa nu l mai sun eu.Insa dupa cateva minute si a redeschis telefonul si i am dat mesaj si l am intrebat de ce nu mi a mai raspuns la mesaje si mi a spus ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.Pe facebook inca mai sunt in relatie cu elhappy.Ce as putea face ca sa l fac sa vorbeasca cu mine? Sau ce as putea sa i spun?

11 răspunsuri:
| drbear a răspuns:

Ce ar fi sa-i dai si lui ocazia sa iti simta lipsa? happy
Fara mesaje,telefoane, facebook si alte metode de a lua legatura cu el. Intereseaza-te ce mai face prin prieteni, gandeste-te la el, dar lasa-l sa respire si sa-si dea seama ca ii e dor de tine.
Nu cunosc pana acum baiat, adult sau adolescent caruia sa ii placa sa fie sunat de 11 ori in doua ore...Asta alimenteaza conflictul, ori o relatie trebuie sa decurga natural, fara sa forteze niciunul dintre voi! Voi sunteti impreuna ca sa va faceti fericiti unul pe celalalt, nu sa va faceti draci!
Succes happy multa dragoste!

| NeimaginabilA a răspuns:

Cere-ti scuze indiferent daca e vina ta sau nu, asta e cea mai simpla cale de a te mai impaca cu el, amintestei de timpurile bune pe care le-ati avut impreuna si spune-i ca orice s-ar intampla tu vei fii alaturi de el.
Data viitoare incercati sa ajungeti la o solutie comuna in loc ca sa dovediti cine are dreptate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eeee pai daca sunteti in relatie pe facebook restul nu mai conteaza.

| Roxanaa94 explică (pentru suntserios):

Adica e un semn ca inca ar vrea sa ramana cu mine.

| suntserios a răspuns (pentru Roxanaa94):

Pff... eram ironic

| Miiimi a răspuns (pentru suntserios):

Realy? Ti-ai folosit creierul macar putin inainte sa raspunzi la aceast intrebare?

| suntserios a răspuns (pentru Miiimi):

Mult mai mult decat cei care isi bazeaza relatiile (fie ele si la 13 ani) pe statusurile de pe facebook.

| Miiimi a răspuns (pentru suntserios):

Asta schimba situatia..eu credeam ca ai vorbit serios

| TiffanyღBJ a răspuns:

Lasa-l un pic in pace sa ii treaca supararea, daca il suni de 11 ori si ii trimiti 100 de mesaje mai rau il enervezi. Trimite-i un mesaj in care sa ii spui doar ca il iubesti, ca iti pare rau ( daca cearta a fost din vina ta ), ca tu vrei sa vb cu el, dar ca nu il mai stresezi cu mesaje pentru ca intelegi ca el acum nu vrea sa vb. Si mai spune-i ca tu o sa fii acolo cand el o sa vrea sa vb cu tine. Atat.

| PattyC a răspuns:

Eu zic sa iti ceri scuze si sa il intrebi daca mai vrea sau nu sa fiti impreuna daca lasa-l sa se calmeze cateva zile dupa aia poti vorbi cu el happy

| Iuliianaa a răspuns:

Lasăl să se calmeze câteva zile, iar apoi ai să vezi că va veni el la tine :**