| Boocky a întrebat:

M-am certat cu prietena mea de vreo 2 luni, ne-am despartit definitiv! Prieteneam de vreo 5-6 ani! ne-am apropiat ff mult, eram de nedespartit, am rezistat multor probleme, dar acum sau bagat baietii intre noi, adica iubitul ei. Parca incepeam sa ma resemnez cu faptul ca am devenit total straine, dar de curand m-a sunat ca sa-i dau lucrurile care ii aprtin si sunt la mine. Ma socat asta un pic, cu toate ca de mult le aveam pregatite sa i le intorc in orice moment. acest sunet m-a miscat un pic, si de cateva zile, ma simt foarte trista ca nu mai suntem cele mai bune prietene. Abia acum am intrat pe profilul ei de facebock, am vazut cat de mult s-a schimbat, are prieteni noi( am si eu o noua viata nou iubit) dar asta ma doare oricum. cum sa trec peste acest moment, ca numai pot dormi bine noaptea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa te simti trista sau sa ai remuscari si stii de ce pentru ca chiar daca ati fost prietene de atatia ani ea ti-a demonstrat ca in momente dificile cum a fost cu iubitul ei, adica sa intervina in voi s-a lasat manipulata de el.sa stii ca ea nu sufera dupa tine daca zici prietenii noi, etc.crede-ma ca nu se merita sa ai prietene mai bune decat mama ta.eu orice ii zic mamei mele, orice nu ma feresc deloc si stii de ce pentru ca si eu am avut o prietene buna de vreo 5 ani din clasa 9, si la fel nu ma placea iubitul ei ca eu eram prea cuminte, na prietena mea nu era asa cumintica din anumite privinte si eu tot timpul aveam remuscari si ma simteam vinovata ca am gresit cu ceva.nu! fetele care se cearta cu cea mai buna prietena din cauza unui baiat nu ti-a fost niciodata prietena adevarata, te rog eu sa nu te mai simti trista si incearca sa iti traiesti viata ca esti tanarahappy

6 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Daca vrei sa un pic mai explicita si mai clara te-as ajuta cu placere, sorry. happy

Think positive! Astept...

| Viviluka a răspuns:

Iubitul ei este trecator sa sti.Cat va sta cu ea? Sigur nu pentru toata viata.Si va observa ca pentru el te-a lasat pe tine.Si se va intoarce sa iti ceara iertare si o sa va impacati. Iubitii sunt trecatorii dar o prietenie adevarata ramane pentru toata viata

| GeorgeMariusIasi a răspuns:

Faptul ca ai pierdut o prietena nu trebuie sa iti cauzeze insomnii sau un somn mai putin bun. Daca vrei sa o recastigi, trebuie sa gasesti puterea sa va revedeti si sa discutati despre cum erati o data si cum sunteti acum. Depanati-va niste amintiri comune. Pe langa asta, iubitii vostri, nu au de ce sa intervina in prietenia voastra.

| Aleeee95 a răspuns:

Eu cred că " prietenul " ei are o influenţă destul de mare asupra ei, dacă şi-a schimbat şi cercul de prietenii.eu cred că ai putea vorbi odată cu ea în privat şi să îi spui că este o diferentă intre o prietenă şi un iubit, explicăi că în viată trebuie să ştii sa împartii timpul : prietenii, iubitii, familie! Take care. fundă?

| codrina_8326 a răspuns:

Nu fi suparata pentru ca nu merita sa suferi daca ea a preferat sa fie cu iubitul ei sau sal creada pe el asta e treaba ei asa am avut si eu o prietena am plans dupa dar dupa un timp mi-a trecut... daca v-ati certat e ca ea a vrut nai dc sa te simti vinovata de ceva. prin asta dumnezeu a vrut sati arate faptul cum e ea

| Roby06 a răspuns:

Impaca-te cu ea. Penru ca sunteti prietene si nu trebuie sa va desparta nimic. Asta cred.Am fost si eu pus intr-o astfel de situatie. Cred ca trebuie sa va impacati