| Nicolaeeu a întrebat:

Mă înțelegeam bine cu sotia, dar de la un timp caută doar motive de cearta, de ce?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si-a gasit altul. Obisnuieste-te cu gandul!

| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca ceva o supara, sau nu-i convine.
Cauta sa aflii de la ea care este adeavaratul motiv!
O femeie nu-si schimba atitudinea, mai ales fata de omul drag, decat daca are ceva ce nu-i convine, sau a intervenit altcineva in viata lui (si a aflat) ori a ei.

| T0T a răspuns:

Pentru că nu există dragoste în căsnicia voastră.

| SkyPilot a răspuns:

Intreaba-te ce s-a schimbat. Si-a exprimat vreo nemultumire (pat, bani, anturaj, obiceiuri)?

| danay72 a răspuns:

Comunicarea sincera și deschisa,dar fără sa o acuzi, va va ajuta pe amândoi sa vedeti care e cauza. Poate chiar intr-un loc în care amândoi sunteți relaxați, puteți discuta, poate la o plimbare, la un restaurant, etc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Noi n-o cunoastem pe doamna, tu trebuie sa afli de la ea. Daca e de neaflat e cam nasol.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie sa fie o cauza. Vorbeste cu ea când e calma si o sa afli raspunsul.