| onutzabubulina a întrebat:

Maine vreau sa ies cu iubitul meu in oras iar daca ii zic mamei ea nu ma va lasa, oare ce sa ii spun ca sa pot pleca?

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea cel mai bine e sa ii spui adevarul, incearca sa faci din mama ta cea mai buna prietena, asa a fost mama mea pentru mine si la fel am procedat si eu cu copiii mei(am 5 copii, 2 fete si 3 baieti ). Minciuna nu este o rezolvare, nu face decat sa te departeze si mai mult de mama ta. Te rog sa te gandesti cum va reactiona mama ta daca va afla ca ai mintit-o, iti spun tot eu nu va mai avea incredere in tine si tot tu vei avea de pierdut.

| 16.laura.16 a răspuns:

Adevarul! Te lasa daca o rogi frumos, daca ii spui dinainte unde mergi si daca ii promiti ca o suni cand ajungi.
Daca o minti si va afla nu te va mai lasa niciodata.
app: N-ar fi rau daca l-ai aduce acasa pe prietenul tau sa-l vada.

| Duhovnicul a răspuns:

Spune-i ca scoti hamsterul la plimbare

| Oanny a răspuns:

Hmm, te duci sa faci un proiect cu o colega pentru scoala? sau ii zici ca te duci la biblioteca, sau te plimbi cu o colega

| Gentiana a răspuns:

Hey, buna! Sunt de parre ca poate nu are incredere in tine, sau in el! Pe el il cunoaste sau l'ai descris tu in vorbe? Pot fi nenumarate motive din care nu te'ar lasa! Poate ai facut vreo trasnaie in ultimele zile! stiu eu?

| GabiCh93 a răspuns:

Ii poti spune ca iesi la un suc cu fetele ca este ziua uneia dintre elewinking

| AiDa_5611 a răspuns:

Spune-i ca mergi cu o prietena la cumparaturi ca s-o ajuti sa se pregateasca pentru o petrecere/un bal, etc.

| adryano_3550 a răspuns:

Inventeaza si tu ceva (merg la o colega)

| A_5617 a răspuns:

Puteti sa mai luati cu voi niste prieteni si sa iesiti toti

Poate asa te va lasa

Sau ii spui ca este ziua unei prietene si si-a invitat mai multi prieteni la un suc

sau poti sa inventezi multe lucruri

Ca merge cu o prietena sa`si cumpere ceva

Sper ca ti-am fost de folosbig grin

Sau pur si simplu ii spui ca iesi cu iubitul

O sa inteleaga[sper]

Si poate o sa te lase, dar dupa ce o sa-ti tina un discurs dinacela plictisitorlaughing

Succesbig grin

Appbatting eyelashes

fundita?[-O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O minti, ala te violeaza si are si acoperire.ca maicata nu stie unde esti.nici ce faci. exact cum e nai bine pentru el.pai...viol usor.

| adellyna a răspuns:

De ce sa nu te lase happy? probabil nu are suficienta incredere in tine happy spune-i si tu ca iesi cu fetele happy

| zuzu_4658 a răspuns:

Spune-i ca te duci la o prietena, sau ca ai putina treaba la scoala, sunt foarte multe motive... eu imi mint parinti aproape in fiecare zi.

| teoo a răspuns:

Pai foarte simplu. ii poti zice mamei tale ca iesi cu niste prietene sau ca ii ziua unei colege de-a tale cu care te intelegi extrem de bine si ca te-a invitat la un sucwinking sper ca te-am ajutat happy [fundita?big grin]