| Gabi_6377 a întrebat:

Multumesc celor care au raspuns.Cred ca noi am inceput intr-adevar sa ne facem rau.La inceput eu ma plangeam alor mei de nemultumirile pe care le aveam in cuplu, apoi fratele meu nu il suferea ca ii lua din lucruri si se tot adunau chestii, pana ai mei l-au dat afara. S-a dus la mama sa care e recasatorita si ne-am vazut pe ascuns.Cand am terminat facultatea si m-am dus la mama-sa nu mi-a convenit mie si am plecat. Mi-a promis ca ne mutam cu chirie dar acum nu mai vrea.Primeste doar sfaturi aiurea de la ai lui.Cand repar o greseala face el alta si invers.cand ne-am vazut recent am facut dragoste si a zis ca nu stie ce sa facem, avem multa lume contra. A zis ca ma iubeste doar 40% si l-am ranit. L-am rugat sa ne mutam, dar nu vrea.De fiecare data impacarea e dulce, o saptamana de vis, apoi se raceste si eu sufar.alor mei nu le mai convine sa fiu cu el, abia m-au primit acasa si totusi il iubesc. E oare obsesie?

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu zic ca pentru o iubire masurata in procente nu trebuie sa suferi. Nu stiu cat este dragoste, cat in fapt actractie sexuala si faptul ca este ceva interzis, pe ascuns. Nu stiu daca ceea ce faci este bine. S-ar putea ca din aceasta unire accidentala sa se nasca un copil si trebuie sa te gandesti ce ai face in acel moment. Barbatul n-o sa zica nu unei aventuri, unei nopti de pasiune. Nu stiu, totusi, ce ar face daca ar trebui sa decida, daca ar fi ceva serios de rezolvat, ce ar hotari avand in vedere ca este atat de evaziv si de influentabil si punand in balanta si faptul ca nu vrea sa va mutati impreuna. Parerea mea este ca (chiar daca a fost vreodata mai mult de atat) acum nu este decat o iubire de moment si aia de 40 %, dupa ce ati facut dragoste. Poate inainte era mai mare procentul si a scazut odata cu satisfacerea libidoului. Nu te gandi de doua ori. Nu cred ca aceasta relatie este facuta sa dureze. Sunt convinsa ca vei fi bine, ca iti vei gasi un om adevarat, care sa te iubeasca precum meriti. Daca ar fi sa socotim procentual - macar 90%, daca nu 100%.
Gandeste-te cati ani vrei sa mai pierzi in aceasta relatie si infrunta-ti dorinta fizica.

| aliyna a răspuns:

Iubirea nu se masoara in procente. Mi se pare ca la voi e mai mult atractia sexuala si adrenalina provocata de intalnirile voastre pe ascuns, un lucru interzis provoaca placeri, dar in momentul in care nu mai este interzis magia dispare.Ai grija ca din aceste intalniri sa nu se nasca un copil. Cel mai bine ar fi renunti la acesta relatie, sunt sigura ca vei gasi barbatul care sa te iubeasca 100% si sa te faca fericita, nu mai pierde vremea cu o persoana care nu te merita.