| Nimeni_7600 a întrebat:

Nu stiu ce sa facstraight face Este al 2lea baiat pe care l`am placut intr-adevar si iar m`am blocat...cand plac pe cineva(mult si vreau intr-adevar ceva serios) ma blochez nu stiu cum sa ma comport, devin timida, retrasa nu sunt in apele mele mi-e frica sa nu zic ceva gresit si sincer mi-e frica sa ma mai intalnesc cu cineva sa nu patesc la felsad ce sa facccccccc?:-s

Răspuns Câştigător
| michael_7506 a răspuns:

Cred ca nu devii timida, mai repede patimasa.Iti doresti atat de mult acea relatie incat uiti un lucru esential:uiti de tine! Cine te place sa te placa pentru ceea ce esti tu si nu pentru ceea ce ar vrea el sa fi! Nu trebuie sa demonstrezi nimic.Fi tu insuti in orice relatie, astfel vor fi langa tine intotdeauna cei care te merita. Daca nu-ti place cum esti mi-as permite sa-ti amintesc faptul ca nu exista doua persoane identice in lume deci esti,, unica, originala''asa cum esti.Blocajul tau vine din dorinta de a da mai mult, de a fi pe placul unui baiat pe care nici nu-l cunosti bine, nici nu stii cum ar vrea el sa fi tu.Nu datorezi nimanui mai mult decat poti tu sa dai.Curaj!

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Asa se intamplahappy Fii tu insati, cand vei fi pregatita, se va intampla. Nu ai de ce sa te temi, asa suntem facutihappy Mie inca mi se intampla si am probabil mai mult decat dublul varstei tale. Nu te panica, lasa lucrurile sa decurga...

| Vizitiul a răspuns:

Sa fi mai sugura pe tine. Nu te mai subestima, oameni suntem cu totii, posedam atat calitati cat si defecte.
Nu forta un comportament care nu te reprezinta, ci, comporta-te natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti, chiar daca iti e teama ca te vei"bloca", daca lasi teama sa te cuprinda nu vei reusi nimic, si chiar daca spui ceva gresit, nu-i nici o nenorocire, suntem oameni toti, mai gresim si din greseli invatam.