| UrsuletMicut a întrebat:

Buna TPU.
Imi place foarte mult de un baiat si stiu ca si el ma place... Sta mereu pe mess si nu stiu ce sa vorbesc cu el. sunt mai timida si mi-e frica sa nu spun ceva gresit.
Dupa ce spun "buna " "ce faci ", raspunde "buna " "bine tu " si apoi ma blochez. Ce sa vorbesc cu el?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbește cu el în viața reală, nu pe mess!
Pa, pa.

| Dariusuu a răspuns:

E clar că nu aveţi nimic în comun.

| Danysan a răspuns:

Vorbeste liber macar pe chat cu el.Despre pasiunile voastre, ale lui mai bine zis. Cere-i sfatu.Vb despre orice -nu despre sex asa de repede dar e bine sa discutati cat de cat-o sa fie foarte acaparat!

| alinaiuliana89 a răspuns:

Intreaba-l cum ti-a fost ziua ...sau cum esti? ai doua variante ori nu e interesat de tine de nu incepe el mai departe sa discute ori nu stie ce sa te intrebe nici el... asa ca incepe sa ii spui si tu stii cumva un serial bun sau din astea ca in ziua de azi toata lumea se uita la seriale sau filme, sau zi ca apare nu stiu ce film si zi daca vrea sa vina cu tine ce crezi ca se poate intampla? nu patesti nimic eu zic sa iti iei inima in dinti si sa preiei initiativa poate e mai timid si el si atunci nu ajungeti nici unde. Incearca sa il scoti la ceva din casa asta dupa ce mai vorbesti ceva zile cu el pe mess nu din prima, bafta te pup