| roZatoare a întrebat:

Nu stiu cum sa zic... ma simt singura, nu e vorba ca nu sunt bagata in seama sau ca nu am prieteni, dar pur si simplu nu stiu cum sa ma simt bine cu alti oameni. Mereu ma simt in plus, sau trista. Puteti sa imi dati si mie un sfat cum sa nu ma mai simt asa?

Răspuns Câştigător
| Takocska a răspuns:

Lipsa de iubirehappy. cauta un prieten/a ca ai lipsa de iubire si nu de genu prieteneschappy

| roZatoare explică (pentru Takocska):

Ce-i drept pana acum nu am mai avut pe cineva mai mult decat prieten, nu cred ca are rost la varsta mea (aproape 14)

| Takocska a răspuns (pentru roZatoare):

La varsta ta eu zic ca poate inca nu da deja simti nevoia stiu eu happy eu as baiat si deja 14-15 ani ma simteam eu bine cu prietenii da stii eu is genu de iubarethappy si am avut nevoie de iubire diferitahappy

| roZatoare explică (pentru Takocska):

Nu e vorba ca nu ma simt bine cu ei...dar pur si simplu cateodata ma gandesc ca sunt atat de neimportanta pentru ei

| Takocska a răspuns (pentru roZatoare):

happy vezi amu ai zis cu gurita ta ca ai nevoie de iubire de ceva diferit ce prietenii nu poate sa iti inlocuiascahappy

| roZatoare explică (pentru Takocska):

Si cum pot gasi acea iubire ce imi lipseste?

| Takocska a răspuns (pentru roZatoare):

Asta nu poti gasi asa pur si simplu o sa vina o sa vezi o sa ai prieteni cu care o sa stai luni poate anihappy poate gasesti din prima eu am cautat si dupa 5 ani am gasit iubirea adevarata da cu timpu sigur o sa reusesti pana atunci pana cand il gasesti o sa ai cum am zis care cat de cat o sa te ajute sa nu te simti singur. Da cand prinzi"adevaratu" iubire o sa dai seama din prima

| roZatoare explică (pentru Takocska):

Multumesc mult pentru sfaturi.O sa incerc sa tin seama de ceea ce mi-ai spus.

| Takocska a răspuns (pentru roZatoare):

Nu amu peste cateva ani o sa vezi treaba asta ca ce am zis e advarat. cam la 17-18 ani o sa dai seama de asta ca ce am zis eu amu e adevarathappy da nu ai pentru ce unde pot ajut cu ce pothappy

20 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Toti oamenii se simt singuri pentru ca sunt singuri! Din pacate, asta este adevarul! In cele mai mari probleme intri singur si in cele mai mari bucurii te bucuri singur (chiar daca altii se bucura pentru tine, nu e ca si cum s-ar bucura pentru ei). Asta nu este neaparat un lucru rau, odata ce ajungi sa-l realizezi. Impaca-te cu ideea ca omul cel mai prezent in viata ta esti tu, si din aceasta cauza tu esti cea care trebuie sa inveti sa te iubesti, sa-ti acoperi nevoile si sa-ti creezi stare de bine. Deasemeni, tot tu esti cea care trebuie sa-ti construiesti fericirea. Usor, usor, afli ce-ti place, te cunosti mai indeaproape si repeti comportamentele respective. Cum ai face cu o melodie care iti place mult - te face sa te simti bine cand o asculti si o asculti repetat, sa te simti bine mai mult timp. Odata ce te vei cunoaste, iti vei fi din ce in ce mai suficienta, dar asta ia timp, iti trebuie rabdare. Un prim pas ar fi sa nu te mai astepti de la ceilalti sa-ti construiasca fericirea, ci fa-o tu! Succes!

| VadTot a răspuns:

Pai in primul rind cred ca nimeni nu te poate ajuta mai mult decit te poti tu singura ajuta! Scuza ma ca incep asa dar cine crezi ca ti poate da un ajutor odata ce nu te cunoaste si nu stie nimic despre tine! Asa ca odata ce tu te cunosti pe tine insuti!? Tu singura te poti ajuta si sa treci peste aceasta mica problema ~Cred ca de vina este si varsta la care te afli sigur esti la pubertatea deci Ea este de vina! Sa nu crezi ca esti singura in aceasta situatie sunt multi tineri tinere in situatia ta! Cred ca tu insuti ar trebui sa faci o mica schimbare cu tine insuti si sa incerci sa alungi monotonia tristetea si sa fi un pic mai vesela! Sa nu te mai simti in plus~~Odata ce grupul tau de prieteni te inconjoara si nu te ignora Care i problema? Asa ca incearca sa sa ti schimbi un pic felul tau de a fii si sa nu te mai simti cum te simti Sa autoinvinovatesti cu cine mai stie ce anume ~~Succes~~~

| roZatoare explică (pentru VadTot):

Eu incerc atat cat pot ca atunci cand sunt cu ei sa fiu vesela sa zambesc ( pana in clasa a 8a nu am zambit aproape niciodata), dar mereu parca tristetea din adancul meu ma trage din ce in ce mai mult in intuneric si acolo sunt doar eu si miile de probleme.

Insa multumesc pentru sfat mi se pare unul bun, si apreciez faptul ca mi-ai raspuns la intrebare. Multumesc.

| VadTot a răspuns (pentru roZatoare):

Dar sincer de ce sa te simti trista? Priveste mai adanc in sufletul tau si Vezi care sunt tristetile din tine si nu le mai lasa sa ti intunece sufletul OK? Cred ca fiecare are probleme lui uni mai putine alti mai multe acum ce sa facem sa stam si sa ne plangem de mila unii altora Cred ca esti prea sensibila si sufletista pui prea mult suflet in viata de zi cu zi.Fiecare zi are surprizele ei Nu toate zilele sunt la fel!~~Azi esti trista si necajita maine cu siguranta esti veselka si bucuroasa~~Nu poti fi la fel in fiecare zi adica vesela tot timpul dar nici sa stai trista in fiecare zi! Pentru ce? Fruntea sus numai lasa Tristetea sa te acapareze si fi Optimista Nu mai gandi negativ nu te mai invinovati "" priveste spre soare cit de frumos Straluceste""Inearca sa te bucuri si de micile bucuri nu doar de cele mari ok? Hai sa ai gtija de tine si nu mai plange!~~

| roZatoare explică (pentru VadTot):

Multumesc mult pentru ce mi-ai spus.

| VadTot a răspuns (pentru roZatoare):

Si inca ceva ~ai grija la raspunsurile care le primesti mare Grija!

| Dannnnaaa a răspuns (pentru VadTot):

Ce frumooosss love struck si adevarat

| VadTot a răspuns (pentru Dannnnaaa):

Esti ironica?

| mikilaina a răspuns:

Http://www.topexperti.ro/......olului_985

Singuratatea este boala, noastra a tuturor:)

| TheBlueDragon a răspuns:

Da...Clar...A venit timpu de cautat un prieten.
Bft la baietihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Misterioasa20 a răspuns:

Hm. nu te-ai intrebat si tu de ce te simti singura? cauta raspunsu-l in adancul sufletului tau. si vz care e motivu ...cauta o persoana de incredere descarcata si fii apropiata de ea. ai grija... lumea este f perversa in ziua de azi. succes