| Deya_8786 a întrebat:

O urasc pe mama si nu o mai suport tot timpu ma bate fara motiv.
Daca zic ceva ma bate straight face
Nu o mai suport deloc si iubesc zilele cand e la servici.
Spuneti-mi ce sa fac ca nu o mai suport ma enerveaza de numa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off, poate ai facut si tu ceva de ai enervato ca asa, fara motiv n-are cum straight face
Incearca sa ii faci o surpriza sa o inveselesti sau sa o ajuti la treburi big grin
Da, daca vine de la servici si faci prostii si nu o asculti cred ca ai ocazia sa faceti box :->
Incearca sa nu o bagi in seama sau sa nu vorbesti cu ea ca asa nu va mai certati.

13 răspunsuri:
| bybyana21 a răspuns:

SImplu, apel la,, protectia copilului"
Orice parinte are voie sa-si indrepte copilul, dar niciodata sa il umileasca, loveasca sau sa abuze de el. Suna imediat sa nu se ajunga la ceva mai grav! Poate intr-o zic iti va sparge capul, te va omori, taia... E mai bine
Sau poti sa-i spui ca te doare, etc. O mama se induioseaza cand te deschi fata de ea.
Pentru orice informatie uita-te pe site, desigur, fara sa te vada parintii: http://www.protectiacopilului6.ro/

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Mama e mama! Nu uita asta,gandeste-te daca Doamne fereste i se intampla ceva,tu ce faci?
Nu,deci poate ca are probleme la serviciu,poate ca si tu ai suparat-o.
Cand nu are nervi,intreab-o ce are cu tine, de ce te bate.I-ai gresit cu ceva?
Ajut-o cate putin pe la treburi, nu cred ca o mama si-ar agresa copilul fara sa aiba vreun motiv!
paa!

| asddsafdcfgt a răspuns:

Fi indrazneata si spune-i ca nu-ti place cum se comporta cu tine. Poate e genu' de persoana mai serioasa dar daca ii spui asta poate se va mai inmuia. Eu asta as face kiss. Totul se va rezolva!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Dumnezeule!
Nu pot crede asa ceva!
Cum sa te bata asa fara motiv?
E d.u.s.a. cu capul, ce are?
Apropo, ce varsta ai? Daca ai de la 14 incolo, atunci femeia are nevoie urgenta de control medical.

Si inca ceva: Nu poti discuta cu tatal tau pe tema aceasta?
Se spune ca fetele sunt mai apropiate de tati decat de mame.
Incearca sa ii zici lui chestia asta, poate vorbeste cu ea, si o convinge sa nu te mai bata.

Nu trebuie sa stai sa suferi!

Femeia aia nu are dreptul de a iti distruge copilaria!

Bafta! Sper din tot sufletul sa scapi de aceste momente groaznice.

| ZeDe a răspuns:

Naspa.Pai ea cred ca te agreseaza dintr-un motiv nici un parinte nu isi agreseaza copilul doar pentru ca este nervos, obosit.Incearca sa vezi ce o supara si fa in asa fel incat sa nu mai faci acel lucru.

| wimpyannya a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare. Sa nu faci gesturi de gen sa fugi de acasa sau mai stiu eu ce. Pur si simplu discuta cu ea despre chestia asta spune ca nu mai suporti nu stiu ce sa zic si daca spui ca nu mai suporti, protectia copilului sa stii ca inca functioneaza.

| Trefla a răspuns:

Pai cam grea situatiathinking Incearca sa vorbesti cu taicatu(daca ai) sau incearca sa ii explici si ei ca te traumatizeaza intr-un fel alta solutie ar fi sa te duci la o prietena/prieten sa stai la el pana se calmeaza balamucu

| Larisa7883 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeie, trebuia sa ne explici mai bine laughing
Am crezut numa prostiihee hee
Ms de funda kiss
Deci pe bune acum nu mai descarcati imvu ca vedeti la ce se ajunge straight face

| Deya_8786 explică:

Mh, am avut ceva motive rolling eyes
Am vorbit cu ea si mi-a zis ca ma bate pentru ca i-am virusat calculatorul si nu recunosc
Si fratemiu i-a zis ei ca eu l-am virusat ceea ce e adevarat din cauza la imvu
deci am vorbit cu ea si a luat bani de la mine sa devirusez calcu x-(
S-a rezolvat mersi mult laughing

| Deya_8786 explică:

Amm ma bate adica ma plesneste peste c&rhee hee

| Blitsu123 a răspuns:

In primul rand woow.Eu cu mama comunic dar daca u nu poti ca ai zis ca te bate din orice incearca sa comunici mama dc ma bati draqaa mama intruna ceai cu mine de ce mai mai facut.laughing) bagi si tu sau no mai baga in seama evitoo dracu doamnee iarta-ma fa cevalaughing

| mihaila86 a răspuns:

Eu zic sa o reclami. Altfel vei cadea in depresie daca esti terorizata zi de zi.