| RoxyAde a întrebat:

Oare de ce ma mai gandesc la el daca suntem despartiti de aproape 2 ani iar de 1 an sunt cu un alt baiat care e ok din toate punctele de vedere, un baiat asa cum si-ar dori orice fata. Nici fostul nu era un baiat rau dar certele dese ne-au facut sa ne despartim dupa 5 ani si jumatate. Cand am inceput relatia cu actualul prieten am crezut ca l-am uitat dar de ceva timp ma gandesc foarte mult la fostul si mi-e atat de dor de el. Nu stiu cum sa fac sa il uit mai ales ca si el este cu altcineva. Poate daca era singur exista vreo posibila sansa de impacare dar asa nu...

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Roxy!
exista 2 metode de rezolvare.
1-daca il iubesti foarte foarte mult, spune-i. poate daca si el mai simte acelasi lucru ca si tine si este cu altcineva doar ca sa te uite, o sa fiti din nou impreuna.dar ii spui sa nu mai faca lucrul respectiv(motivul din care v-ati certat).
2-daca a facut ceva grav, dar foarte grav, uita-l! nu te mai gandi la el.gandeste-te la iubittul tau, uita-te la filme de comedie fa orice doar sa iti iei gandeul de la el.
Stii de ce ti-am dat doua variante?
pentru ca acum depinde de ce simti tu. daca in continuare simti ca il iubesti fa ce ti-am spus la 1.
daca il mai iubesti dar nu mai poti fi impreuna cu el pentru ca tu crezi ca nu se va schimba, fa ce ti-am sugerat la 2.
Multa bafta!

| RoxyAde explică (pentru NoNameJunior):

@ Annete multumesc de sfaturi. In ceea ce priveste prima varianta vreau sa precizez ca nu a facut el ceva special. Erau certuri din cauza amandurora, certuri iscate uneori si din fleacuri. Dar privind in urma tind sa cred ca eu am avut o parte mai mare de vina si chiar ma consider vinovata uneori. De aceea ma gandesc ca poate chiar daca ne-am impaca tot nu ar fi o relatie perfecta si incerc sa-l uit, dar am zile cand ma gandesc mult la el, am si plans zilele astea. Dar sper sa treaca!

| NoNameJunior a răspuns (pentru RoxyAde):

Nu ai pentru ce.
tu poti sa il uiti dar inima ta parca inca il mai vrea.
cand iti mai vine el in gand spune-ti:
,, am spus ca il uit il uit si gata! sunt impreuna cu cineva si trebuie sa imi vad de relatia mea si sa il las pe el in pace."
apoi fa altceva distractiv.
Succes din nou!:*:*:*

| aℓℓ3XAnDry a răspuns (pentru RoxyAde):

Roxy daca si versi lacrimi inseamna ceva sa stiitonguehappy

| iEmonel a răspuns:

Lipseste intrebarea...

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Doamne,si eu am fost in situatia ta,dar au fost mai multe chestii legate de noi,si ne lega preaq multe chestiitonguelove struck el nu ma uitat nici eu,si se intampla oricui chestiile astea sa stiitonguelove struckmereu ma gandeam la el,si eram constienta ca inca alerga dupa mine, si ma iubea asta trebuie sa afli si tu daca se mai gandeste la tine, asta e cel mai important.Trebuie sa vb cu el,sa clarifici situatia,pentru ca sa alegi este foarte greu,mereu sunt de parera asta,e dificil rau,mai ales ca am fost in aceasta situatie, dar m am gandit tongue ce vreau de la viata, cu cine vreau sa raman? de ce ma gandesc la fostul? pentru ca imi era dor de el si de amintirile cu el.sunt doar amintiri? sau pot redeveni din nou trairile noastre? El este ce im doresc? Da el este asa trebuie sa gandestitonguelove struck Cu care imi este mai bine,? Care imi spunea in fiecare zi te iubesc? Care imi vorbeste frumos? Care se poarta bine dintre cei doi:p:phappylove struckDar cel mai greu lucru este sa iubesti doua persoane in acelasi timp,sa nu stii pe care il vrei,unul iti zice asa,altul te indeamna altfel,si asa faci alegeri gresite,alege tu pana la urma cu care vrei sa ramai,vrei sa te intorci la fostul? inca il iubesti roxi? daca te gandesti la el,trebuie sa mai fie gram de iubiretongue
incearca sa iti pui intrebarile alea tie si iti vei da seamatongue:phbbbbt:phbbbbt
trebuie sa te gandesti ca intre cei doi pot aparea conflicte din cauza ta,pot fi probleme, poti cauza suferinte tonguehappy este foarte greu, dar mai ales gandeste-te la tine cu cine tie bine.incearca sa scrii pe o foaie calitatile unuia si calitatile altuia,pe alta foaie defectele lor,pe alta foaie cum iti era cu unul,cum iti era cu celalat? pe alta foaie, in ce locuri ati mers? cu fostul? cu actualultonguesmug pana vei obtine un dosar personal unde sa ai acces doar tutongue:X si nimeni altcineva, la sfarsit o sa il analizezi bine te hotarasti si il bagi in foc sa nu il mai vada nimeni tonguelove struck
succes