| DefneDD a întrebat:

Parintii mei vor sa ne mutam in america. Tatal meu este american, iar mama romanca. Ei zic ca acolo e mai bine si ca au afaceri acolo si ca trebuie sa ne mutam... ce pot face sa nu ma mut?

Răspuns Câştigător
| annempx a răspuns:

Eu nu as refuza treaba cu America, zic ca este mult mai bine decat in Romania! Plus ca...nu cred ca ai putea sa-i convingi pe părintii tai daca au si afaceri acolo etc.

| ALGator a răspuns (pentru annempx):

Știi din proprie experiență? Ai putut să le compari la fața locului și după gîndire matură să tragi concluzia? Sau vorbești din auzite?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care ar fi motivele pentru care nu vrei sa te muti?

| ALGator a răspuns:

Ce vîrstă ai? Ce motive să nu te muți?
Te înțeleg că ești îngrijorată.

| ALGator a răspuns:

Foarte mulți copii și adolescenți au rezerve la plecare.
Dar cei mai mulți trec peste asta și dupa trecerea a citiva ani nu regretă.
Faci parte dintre puținii români cărora li se oferă asta. În fond, există și cale de întoarcere. Dar nu ar strica nimănui să încerce.

| UserRo10 a răspuns:

Altii dau bani grei sa primeasca Visa pentru a merge in America, iar tu vrei sa pierzi o astfel de oportunitate?! plus ca poti trai visul american

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Sunt parintii tai si nu ai drept sa comentezi.

| randomgui a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu ai drept sa comentezi" Da ce e el ma caine? Tu nu at trebuii sa ai drept la viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru randomgui):

Sper ca o sa iti aduci aminte peste 20 de ani cand o sa ai copii, de comentariul asta idiot. Cand ei o sa comenteze la fel ca piciul asta la tine, tu sa taci si sa asculti, ca in mintea ta de maimuta asa functioneaza lucrurile. parintii ascult de copii, nu invers.

| randomgui a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, parerea lui conteaza daca are ceva important de zis parinti trebuie sa invete de la copii nu doar copii de la ei

| anonim_4396 a răspuns (pentru randomgui):

Ai dat cu capul de perete si comentezi aiurea, nici nu taci. Ce rahat ar avea el important de zis? Hai inteligentule, lumineaza/ma.

| randomgui a răspuns (pentru anonim_4396):

#mentalitatederomania

| anonim_4396 a răspuns (pentru randomgui):

Mda, ma iei cu rahaturi de genul. Mai bine baga #creier de maimuta, ca esti paralel. Incerci sa faci pe inteligentul dar cum am zis, ai te.ai lovit de perete. Esti praf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci in tara asta? zi si mie...o sa fie chiar mai rau decat e acum. as pleca si maine

| DovleacTurbat a răspuns:

Du-te, acolo vei avea sanse mult mai mari spre un viitor de succes.

| randomgui a răspuns:

Nu vrei sa te muti din cauza prietenilor prieteni vin si pleaca. In America o sa dei (cel mai probabil) de niste oameni ff misto + tara in sine e misto

| mimi a răspuns:

America e altceva, caci ti se deschid noi posibilitati. Daca ai prieteni adevarati o sa fie mereu cu tine, iar eu cred ca mai ai putin pana faci majoratul, iar apoi o sa te poti intoarce cand vrei inapoi. In plus o sa vezi multe locuri noi, o sa iti faci prieteni noi si o sa iti poti perfectiona limba engleza. In America adolescentii au o altfel de viata, mai vesela, plina de aventuri si peripetii. Nu te ingrijora, te vei acomoda peste putin timp cu un nou ambient.

| B3AST a răspuns:

Dacă în zona sunt fenomene naturale (de astea așa mai grave), rata de criminalitate etc. Dacă asta îi fac pe ambii părinți fericiți zic că ar trebui să accepți chiar dacă pierzi mai multe (prietena, prieteni, sporturi extrașcolare dacă faci ș.a.m.d).