| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Relatiile incepute pe Facebook in care partenerii sunt din judete diferite tin sau nu prea?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unele da, altele nu. Depinde de fiecare din ei.

| Violleta2022 a răspuns:

In 99.9% din cazuri sunt inutile

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă sunt din județe diferite nu prea sunt șanse sa tina.

| Latinmoon a răspuns:

Depinde de fiecare, ce sacrificii este dispus sa faca.

| 1997onur a răspuns:

Pai ce treabă are Facebook cu relația ta? de ce să nu țină? Nu te mai lua după toți scârboși ce treabă are relația ta cu alt județ? Sau alt oraş? Dece distanta trebuie sa va separa? Nu te mai lua după hateri ăștia o sa țină frate ascultați inima cu adevărata lasăi pe hateri ăştia altceva nu știe ăştia ca nu știu ce ca nu știu cum nu te mai lua după hateri ăștia altceva nu știu invidioși ăştia altceva nu ai sazi vezi imediata nu da de unde ști tu ca nu? de unde? Se baga ei imediata o vai sa ști ca nu o vai sa ști ca nu stiu ce nu știu cum ști tu te bagi tu ca eram spun acum ceva da mai bine ma abțin ascultăți frate sincer din toată inima iți spun ascultați inima cu adevărat nu te mai lua după hateri ăștia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi bat eu capul cu scenariile posibile. pe Facebook nu poti avea o relatie, nu stii cine e persoana aia, de obicei persoana te baga in seama pentru ca "vede" ceva "de care are nevoie". Acum depinde si ce viata are el, si ce vede. Depinde si ce dovezi iti ofera de "povesti" care ti le spune despre el. Nu poti stii cum doarme in realitate cand este offline, iti ramane sa ai incredere in "povesti". Online se poate observa, ca persoana are un anumit comportament, cand te baga in seama. ce discutii il intereseaza, ce subiect iti inchide cu agresivitate. La asta trebuie sa fi atenta, cere anumite lucruri, si cand ii verifici profilul, ce vezi pe profil, o lista plina de fete, si el se vaita ca "nu are bani" si vrea sa-l ajuti sa "te vanda prin uk", ca el a inceput dandu-ti msj privat ca vrea fata si sufera ca "zboara dupa altii dupa ce le-a dezvrgnat", profilul lui e plin de postari cu "glume" despre inseluri, activitatea lui preferata este sa "vorbeasca despre sex". Daca vorbesti despre hobby-urile tale, el urla ca esti copil, ca esti "bolnava cu capul". In text zice ca-l superi, cand il suni plangand el rade, iti vorbeste f urat vaicarindu-se ca-l "hartuiesti" aflandu-se langa colegii lui de camera. Si ti-a zis-o din start ca el vrea sa fie actor, dar el isi face actoria cu tine, nu stii ce scenariu joaca in prezenta colegilor, ca toata noaptea nu dormi, astepti pe suparatu de el sa iti vada mesajele, dar el te baga in seama numai cand e "la munca" ca sa se vaite de "lenesa, nebuna care il hartuieste". El are "prieteni" reali, cand tu nu ai o viata reala, ci depui emotii reale in comportamentul virtual al unui strain. Si totul a inceput cand strainul de el iti zicea ca vrea sa-ti faca tie copil, si se juca de a sotul cu tine. spunandu-ti povesti, "vorbind de rau" pe o lume care nu o cunosti. Asa ceva nu e relatie, si cred ca deja am scris prea mult. Evident, omu te baga in seama, la fel cum face si cu alte sute de oameni acolo, joaca un anumit rol de personaj dupa cum descopera "interesele tale" si asta pentru a "scoate" ceva de la tine, care sa-i foloseasca, dar nu stii cine e omul ala, si probabil nu este el "genul tau" si toate lucrurile care ajunge chiar el sa ti le zica dupa ce te-ai atasat emotional si iti controleaza comportamentul real. El probabil e prieten real cu cineva care te cunoaste, si acel cineva devine o imensa problema in viata ta, cand "iubitul virtual" ajuta persoana aia sa aiba prioritate. Online nu se observa adevaratul comportament real, cei care se intalnesc, se despart cand descopera ca "persoana care dadea emoticonu cel suparat, de fapt rade f scandalos la aceeasi faza". Sunt doar niste fete virtuale, nu stii adevarata fata reala.

| troleibuz a răspuns:

La mine a ținut. Dar trebuie sa aibă un scop. Un plan. Sa aveți ceva spre care sa țintiți.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, țin, nu asculta proştii care spun ca nu țin.

Răspuns utilizator avertizat
| CtBogdan a răspuns:

Nu tin

| 44mon a răspuns:

Cea mai lungă relație a mea a fost cu o fată pe care am cunoscut-o pe Instagram, ea fiind în altă țară în momentul respectiv, și am vorbit multe luni pe internet până să ne întâlnim pentru prima dată. Dacă merge sau nu o relație de genul, ține numai de tine și partener. happy

| Adelinaaa07 a răspuns:

Nu prea pentru ca fiecare e din alt județ și nu ai de unde sa stii ca nu te Înșeală/nu vb cu alte pers

| Anonimulantisocial17 explică (pentru Adelinaaa07):

Dar daca se cunosc in strainatate