| AndreeaCarina96 a întrebat:

Sa mă lamureasca si pe mine cineva, va rog frumos ce e cu petele de sânge, dar de culoare roz, apărute in urma unui contact sexual neprotejat, cu ejaculare in interior. Acesta au apărut a doua zi de la actul sexual. Credeți ca este vb de o sarcina? Plus ca nu prea am pofta de mâncare, când vad mâncarea... Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea de implantare a sarcinii apare cam la 15 zile de la contactul sexual, edci nu poate fi o sarcina instalata atunci (poate daca s-a instalat sarcina anterior si e doar o coincidenta). Insa sangerarea dupa contact sexual este o mare problema si adesea semnifica o problema foarte grava, respectiv o rana pe col (care este leziune precanceroasa). mai poate semnifica o infectie, dar in acest caz ar trebui sa fie insotita de dureri/usturimi la contactul sexual. In tot cazul, orice sangerare aparuta dupa contact sexual impune consultatie ginecologica in interval de maxim 48 de ore. Aproape jumatate din femeile care au acest simptom afla la timp ca au leziuni precanceroase, le trateaza si astfel nu fac cancer.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine ai face un test d e sarcina si asa vei elimina mieterul.
Poate fi un anunt ca esti insarcinata/poate fi o raceala/infectie.
O zi frumoasa sa aihappy

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai avut zilele/saptamanile trecute contact sexual si cu cel de acum, se prea poate sa fie vorba de aparitia unei sarcini. Asa ca ia-ti un test de sarcina si prezinta-te la ginecolog.

| express11 a răspuns:

Cand ti-o tragi, trebuie sa si stii.du-te la ginecolog.nu ti-am tras-o noi.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ai aproximativ 28 de zile sa afli de e sarcina sau nu. In principiu sangele roz e un amestec de sange cu alte fluide...

| paulthegame a răspuns:

Sunt test de sacrcina du-te si ia-ti unul