| Kerli a întrebat:

Sa spunem ca iubitul celei mai bune prietene si-a inselat iubita si voi aveti dovezi(video, poza etc)
I-ati spune, asta insemnand sa va bagati in viata ei intima sau nu, si s-ar putea sa afle prea tarziu si sa se supere pe voi ca nu i-ati spus?
p. s. : nu raspundeti cu SAU

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa-i spui insa fiind cea mai buna prietena sa o rogi sa pastreze secretu (faptul ca i`ai spus tu ), deoarece mai tarziu vei putea avea probleme cu iubitul ei!

Intr`un fel putem sa ne gandim ca nu e bine sa ne amestecam, dar amintindu`ne ca e vorba de cea mai buna prietena si nu`i vrei raul cea mai buna solutie este sa-i spui, deoarece daca nu i`ai spune ar insemna ca ii ti parte iubitului ei ( el fiind 'oaia neagra' ca sa spun asa in toata povestea asta )

De ce sa-i permiti sa isi bata joc de ea daca nu o merita?!

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

I-as spune, dar mi-as alege bine momentul si felul in care imi expun povestea.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai treabă, nu te bagi!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Anca a răspuns:

Nu i-as spune, dar as face in asa fel incat sa-l prinda ea.

De exemplu daca as stii ca el este cu alta intr-un loc, as convinge-o sa mergem si noi acolo fara motiv.
E mai bine sa fie o inscenare decat sa ii spun eu direct.

Oamenii nu prea suporta adevarul.

| ELLSSA a răspuns:

Nu faci o greseala incercand sa ii deschizi ochii prietenei tale.Adevarat,o sa fie prea tarziu cand are sa isi dea seama de persoana de langa ea(iubitul ei). Aici are numai ea de pierdut, nu tu.

| Deea a răspuns:

Nu i-as spune niciodata.si nu are cum sa afle prea tarziu daca nu stie nimeni in afara de cea mai buna prietena cu care s-a culcat si el. Eu nu as spune asta. Poate baiatul si-a inselat iubita dar nu pentru ca nu o iubeste si pentru ca a vrut ceva nou.si stim ca mai ales cea mai buna prietena a iubitei lui ii poate lua mintile usor. Daca spune le poate strica relatia pentru o prostie.

| lays a răspuns:

Mie mi-ar placea sa imi zica prietena mea daca iubitul ma inseala.si nu as fi suparata pe ea, sub nici o forma! insa.nu stiu altii. spre exemplu, mama mea era prietena cu o femeie(28-29), maritata, cu un bebelus de cateva luni.intr-o zi l-a prins pe sotul ei cu o pustoaica din cartier.se sarutau de mama focului intr-un restaurant, si i-a zis.care a fost reactia ei? nu a mai vb cu mama de atunci(5 sau 6 ani au trecut)si si-a vazut de familia ei, cu toate ca dup-aia au iesit la iveala altele, cum ca aia 2 aveau o aventura de ani buni. femeie proasta.asta estraight face

| alexeanca a răspuns:

E aiurea faza insa cred ca as alege un mod"accidental"de a-i arata dovada. Daca imi e buna prietena, nu as accepta ca un idiot sa isi bata joc de ea.Cand ar veni pe la mine i-as lasa "dovada"la dispozitie in timp ce eu mi-as face de lucru prin alta camera.

| ahlrh a răspuns:

Eu spun, sa astepti sa afle ca este inselata, iar cand iubitul v-a refuza adevarul mintind, tu din ultimul rand vi cu dovada Video.

P. S: Spune-i inainte de ori ce actiune "Ai grija, cu el.nu-i de incredere"

| Baton a răspuns:

Da.inseamna sa te bagi in viata ei intima.
dar ca sa impaci si capra si varza poti pune pe cineva de dinafara pe care nu il/o cunoaste sa ii predea video.
sau il pui pe youtube anonim si ii dai link tongue
asa va afla cand trebuie si de la cine trebuie

| Wihaela a răspuns:

Sincer, i-as spune prietenei mele ca iubitul nu o merita. apoi as transforma adevarul intr-o poveste ( daca s-ar intampla asa, ce ai face etc etc )... dup-aia i-as arata dovezile.as incuraja-o pana la capat.sa ii dea papucii, ca el nu o merita big grin si asa vor trai separati.sfarsit.si-am incalecat pe-o sa si ti-am spus tradarea asa big grin laughing
apropo, ai o poza f frumoasa la avatar big grin

| Drolja a răspuns:

Nu cred ca a i spune prietenei tale cele mai bune ca prietenul ei o inseala este un lucru intim in care sa nu te bagi. happy
Da, i as spune insa cu compasiune si fara sa o critic pentru ce fel de prieten si ales, sau sa o acuz ca e vina ei ca a avut increde in el, ci sa fiu de partea ei si sa vorbesc cu ea asa cum mi ar placea mie sa vb cineva cu mine.
E mai bine sa aflii asta din gura prietenei cele mai bune decat de la oricine altcineva.

| Angel0 a răspuns:

Nu categoric.

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Eu una i-as spune. daca ar fi prietena mea cea mai bunalove struck...si da s-ar supara pe tine

| Balboa a răspuns:

I-as spune, dar cu cap, constientizand ca va fi ranita si sunt sanse de 50% sa nu te creada. inteleg ca prietena ta tine la el si nu vrei s-o ranesti, dar pana la urma, chiar daca a durut-o iti va multumi ca i-ai zis si ca nu ai lasat-o calcata in picioare. pupic:*

| melyyy a răspuns:

Eu zic sa-i spui, exista o posibilitate sa se supere un pic dar totul se va clarifica in cele din urmahappy
daca ii esti cu adevarat cea mai buna prietena spune-i! ii vei face un mare binehappy

Bafta:X

| gurl a răspuns:

Mai bine ii spui, tinand cont ca e cea mai buna prietena, tu daca ai fi in locul ai prefa sa-ti zic sau sa afli de la altii? Oricum baieti sunt destui, important e sa nu`si piarda timpu cu cine nu meritahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca imi este cea mai buna prietena, da, i-as spune. Daca nu ar fi fost asa, nu m-as baga. Am patit sa stiu ca un baiat isi inseala iubita, dar nu am spus nimic. Nu e treaba mea si fiecare isi face viata cum crede.In schimb nu as permite sa isi bata cineva joc de cea mai buna prietena a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iasi zice ca prietenul ei nu este prea fidel

| baxbunny a răspuns:

Pai logic spuneii! desi o vei rani. gandeste-te la ea deoarece i va fi mai greu daca va descoperi singura si totusi e prietena ta cea mai buna, fi o prietena buna artai si spune-i uite fata... asa asa si asa, maine iti va multumi ca nu a ramas cu unu dinasta care afara i spune te iubesc, te ador etc, esti doar pentru mine, si dupa 10 min i spune si la alta si la cine stie inca cate.incearca sa o iei incet, uite cheam`o la tine sa doarma sau mergeti in oras la un suc ceva si spune-i. Gen "UITE TREBUIE SA ITI SPUN! PRIETENUL TAU. x. TE INSEALA CU ALTA, daca nu te crede arata-i imaginile si ce mai ai, apoi se va convinge singura ce fel de om e iubitul ei. dupa razbunativa si voi, vedeti voi cum, faceti o prostielaughing)