| freelove1486 a întrebat:

Hey am si eu o intrebare,sunt de ceva timp cu un baiat mai mare ca mine, el mi-a zis sa nu spun nimanui ca sunt cu el pentru ca nu ii place sa stie lumea ce face el laughing nu i-am zis nici celei mai bune prietene ale mele vreo 6 luni a fost foarte dificil sa nu ii spun pentru ca noi ne spunem absolut tot,ea mi-a promis ca nu-i va spune iubitului meu ca zis adevarul dar acum stau cu stres ca ii va spune lui stiu ca se va supara si imi e frica sa nu se supere atat de tare incat sa ne despartim, credeti ca ar fi mai bine sa afle de la mine sau sa ma bucur de cat timp am mai ramas, am 2 variante: ori ii spun eu acum si risc sa se termine tot,ori ma bucur de cat timp mai este nu stiu sigur daca ii va spune dar noi suntem si foarte buni prieteni si cred ca daca va afla ca i-am zis ei se va supara si nu vreau sa-l pierd, il iubesc mult! Fundaa "happy

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea:
Daca un baiat te iubeste cu adevarat, nu tine cont de ce zic ceilalti. Tu esti totul pentru el. Esti centrul Universului sau si ar fi in stare sa faca orice pentru tine, fara sa ii pese de ce zice lumea.
El nu a vrut ca lumea sa stie ca este impreuna cu tine. Mie nu mi se pare normal. Pana la urma, baietii ar trebui sa sa mandreasca cu iubitele lor si sa le spuna tuturor "Da, ea este iubita mea si tin la ea enorm/o iubesc!", nu sa ii fie frica sa recunoasca asta.
Daca prietena ta i-ar spune lui ca i-ai zis, atunci nici ea nu iti este prietena adevarata, din moment ce tu ai avut incredere in ea, si in schimb, iti face asta.
Eu cred ca daca baiatul ala te-ar iubi cu adevarat, nu ar avea cum sa se desparta de tine doar pentru ca i-ai spus cuiva ca aveti o relatie. Mi se pare imposibil.
Si totusi... poate face asta cu un motiv (Sa tina ascunsa relatia voastra), iar eu il judec gresit.
Sfatul meu este sa comunici deschis cu el si sa ii spui ce ai de spus tu, pentru ca indiferent despre ce ar fi vorba, nu ar trebui sa afle de la altcineva.
Potae ar fi mai bine sa ii spui ca i-a spus celei mai bune prietene despre asta, dar gandeste-te ca daca i-ar spune lui, de ce nu le-ar spune si celorlalti?
Incearca sa vorbesti cu amandoi, si dupa discutiile astea, vezi daca chiar iti merita dragostea si prietenia...

7 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Eu zic ca e ceva in neregula daca iti cere sa ascundeti relatia.
Iar daca tie iti e teama ca prietena ta ii va spune ceva, si aici e ceva in neregula...nu ai incredere in ea, sau ce?
Eu zic sa stai de vorba cu el si sa ii spui ca nu e normal sa ascundeti relatia. Si, daca tot esti asa de stresata de ce ai facut, poti sa ii spui ca i-ai spus prietenei tale despre voi.
Sper ca te-am ajutat si sper sa va tina in continuare!happy

| LoriLoL a răspuns:

Te temi sa nu-l pierzi.dar poate nu l-ai avut de loc! vad o totala lipsa de interes si incredere fata de tine.probabil esti una dintre prietenele lui si fiecare tine secret., poate te foloseste pentru altceva

| Nicux1 a răspuns:

E tare tipul...laughing) Asa procedez si eu laughing)De fapt aia este o gluma prostuto!

| freelove1486 explică (pentru Nicux1):

Ce e o gluma?laughing

| Nicux1 a răspuns (pentru freelove1486):

Ma uit la alte raspunsuri si ma inchin. Daca as fi un pic mai credincios de atat as face chiar matanii. Facand o analiza rece toata lumea are dreptate:ascunde lucruri, e secretos, nu e inregula cu el.Si astfel se dau sfaturi mai proaste decat cele date prin nu stiu ce site de matrimoniale. Daca tipul e trecut de 12 ani, nu e urmarit de FBI sau de detectivii de la 'Ochii din umbra' atunci da, este o gluma facuta ca sa te deruteze pe tine.

| aryenutzaa a răspuns:

Draga mea daca vrea sa tina totul ascuns nu te gandesti ca e ceva ciudat? Ca poate avea o alta relatie? Altfel de ce l-ar incomoda sa stie cineva de relatia voastra?

| freelove1486 explică (pentru aryenutzaa):

Da,ai dreptate dar nu stiu daca e mai bine sa afle de la mine si sa risc sa-l pierd sau sa mai stau sa vad daca ii spune prietena mea si chiar sa-l pierd de tot sad