| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. deci: imi place de o fata pe care am vazut-o de vreo 2 ori pe strada si in rest pe facebook. am vorbit decat o singura data cu ea. nu stiu cum sa o abordez. sa ii spun ca imi place de ea dar sa nu par un nesimtit. ce sfaturi imi dati?(funda)

Răspuns Câştigător
| up2 a răspuns:

Deci iti spun din propia experienta:trebuie sa te legi de ceva comun si sa faci cat mai multe glume mici la care ea sa zambeasca. poti face asta si pe mess si le telefon si daca ai putea chiar fata in fata.trebuie sa fi modest sa nu te dai mare si daca poti chiar sa zici uneori ca esti mai slab, ea iti va spune ca nu si daca e fata buna iti va arata ca nu esti si va veti apropia..afla chesti despre ea, de familie daca are frati surori unde lucreaza parinti ei etc. si la randul tau spune-i despre tine. daca arati cat de cat bine si ea nu e fitoasa ai mari sanse sa stai cu ea..bafta

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Intrebarea asta ar trebui sa apara la "intrebari frecvente". Daca esti baiat bun, vorbesti frumos cu ea, arati ca esti interesat de ea dar ii lasi totusi destul aer sa respire, ii faci complimente, vorbesti frumos cu ea, doar voi doi, sigur ii va placea de tine. Fetele vor baieti cu sange in vene, dar de treaba, afectuosi si de incredere.

| IloveME a răspuns:

Trimite-i indirecte, distribuie poze p peretele ei de facebook, comenteaza-i pozele si da like-uri!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Las-o sa vina singura la tine

| DaW a răspuns:

Păi dacă ție rușine să îi zici fată-n fată spune-i pe „Mess„ poate nu o să îți fie rușine așa. Intră în vorbă cu ea.Aratăi că îți place de ea. Sigur vor fii „miștocari„ care o să se bage. DAR NU îI BĂGA ÎN seamă. Succes.

| vanny2000 a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea, sa va cunoasteti mai bine. Fii dragut cu ea si arata-i prin gesturi si comportament ca o placi. Dupa ce deveniti mai apropiatii, fa-ti curaj si spune-i ca o placi. Sentimentul s-ar putea sa fie reciproc. Bafta! happy

| georgian1998 a răspuns:

Cereri numarul de telefon trimite mesaj precum cf frumoaso sau pe facebook pana cunoateti si apoi zi ca iubesti.

| DaW a răspuns (pentru georgian1998):

Cf frumoaso? suntem cocalari? sau ce dumnyezo laughing!

| 92claudiu a răspuns:

Mergea inainte cu cf frumoaso. acum nu mai merge. trebuie sa o impresionezi cu ceva

| diamantany a răspuns:

Intreaba daca te mai tine minte si daca nu se plictiseste si invit-o la un suc dar spune-i ca nu vrei sa fi nesimtit sa nu creada ca de aia o inviti la un suc si asa poti intra in conversatie cu ea