| Anonymus3000 a întrebat:

Deci sa incep. Sunt clasa 6 si la noi in clasa au venit niste repetenti de anul trecut si tot fac galagie la unele ore si diriga casuna pe toata clasa si a spus ca o sa ne lasa clasa la sfarsitul semestrului. Toti suntem suparati! Noi am mai facut si galagie la ora de fizica pentru profa e o baba care trebuia sa iasa la pensie si nu stie sa predea si ne mai si bate si i-a dat lu un coleg un bat in cap de la lasat pe jos 20min. Deci ce sa fac. Eu sunt seful clasei trebuie sa fac sa faca liniste la ore si totul sa fie bine. Am colegi de partea mea dar majoritatea nu stiu ce e ala bun simt si fac ca animalele la unele ore. Ce solutii sa aplic. Cum sa fac sa devenim o clasa cuminte. Dau funda
PS : Scuze de greselile gramaticale am scris in graba si cu nervi.

8 răspunsuri:
| EmySweety a răspuns:

Tu nu cred ca ii vei putea face sa faca lniste dar cu siguranta diriginta ta va sti cum sa procedeze daca ii vei spune exact cine si ce face in ore. happy

| m3m0 a răspuns:

Scrie-i paia care,, fac ca animalele" si da-i lui dirigata, si zii sa le scada nota la purtare si la materia ei.

| Anonymus3000 explică:

Alte solutii?

| Ker0s3x a răspuns:

Stii,paratul nu e chiar cea mai buna solutie, stiu asta de la mine din clasa.paraste unul ce facem, a dat de belea si el si noi in fine nu am un raspuns pentru intrebarea ta dar vroiam doar sa-ti zic asta

| pisymik a răspuns:

Nu iti pierde calmul! Incearca sa devi unul de-al lor caci cu astia numai asa se poate comunica!(si eu sunt tot a 6 a)Daca ii faci sa creada ca esti unul de al lor o sa te asculte ca dupa ce ca sunt nebuni...nu mai au altceva de facut! Sigur te vor asculta! Asa sunt astia atunci cand le dai vorba cu frumosu nu merge trebuie sa fi si tu "salbatic"asa ca ei sa le vorbesti pe limba lor! SUCCES daca te-am ajutat cu ceva Fundita!

| Sabo94 a răspuns:

Raporteaza-i la diriginta si spune-i ce se intampla in ore

| oana_4507 a răspuns:

Pai poti sa ii scrii p totii pe o foaie si sa ii dai dirigintei tale...nu trebuie tu sa faci liniste in clasa atata timp cat este un profesor...ii scrii p totii exact ce face!\

| RONALDINHOFLAMINGO a răspuns:

Trebuie sa incerci sa gasesti o limba comuna.Sunt sigur ca vor intelege.Fiti mai buni la inima si nu va dati ca sunteti mai destepti, pentru ca faptul acesta ii enerveaza si de aceea nici nu vor ca sa invete la lectii...