| anonim_4396 a întrebat:

Sal vreau sa am ajutați si pe mine cu niște păreri.
Cum pot testa o fata sa vad daca într-adevăr tine la mine si ma iubește?
Cum testez acest lucru?

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) E mai mereu in preajma ta. Cautam cu disperare prezenta persoanei iubite
2) Iti sare in ajutor. E linga tine in aceasta privinta si atunci cand toti ceilalti se dau la o parte. Pentru ca atunci cin iubim, suntem dispusi sa facem orice pentru cel iubit
3) Te absoarbe din priviri. Poate pe ascuns, dar cand se uita la tine, poti vedea un anumit licar in privirea ea.
4) Este gata sa neglijeze pe oricine, dar nu pe tine. Oricind, oriunde, tu vei fi pe primul plan. Uitam de toate si de toti cand avem pe cineva pe care sa iubim
5) Te adimira, are numai cuvinte de lauda la adresa ta. Sau, daca chiar n-o zice, vezi respectul pe care i-l impui prin faptul ca te faci admirat de ea. Admiram ce iubim.
Daca vezi toate aceste lucruri, nu iti mai trebuie nici un test, fatuca te iubeste in mod sublim.
Iar daca chiar vrei un test, si e cel mai dur test, pentru ca daca ea il pica, poate pica si relatia voastra, pentru ca tu vei ramane dezamagit, cere-i sa faca ceva care sa insemne un sacrificiu pentru ea, dar unul care sa conteze, nu unul inutil, caci de faci asa, o vei manipula, dar daca situatia te pune in fata faptului implinit, ii poti cere ceva care sa insemne un sacrificiu pentru ea, si e bine sa fie in legatura cu tine. Doar cu tine. Caci asa vei vedea cit e de dispusa sa lase de la ea pentru tine, caci asta e adevarata dragoste.
Dar oare tu de ce nu te-ai testa? O iubesti cu adevarat? happy

| mgtow a răspuns:

Cand iesiti in oras vezi daca isi plateste partea ei. Mancare film etc... daca asteapta de la tine e imputita

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu ai cum sa nu iti dai seama.
Te priveste mereu in ochi,sta mereu langa tine(chiar lipita de tine)
Rade chiar si are o energie pozitiva mereu.
Cand nu te cauta si incepe cu scuze penibile,cand e posomorata in preajma ta,cand nu e afectuasa si te respinge cand incerci ceva, atunci poti sa-ti pui cateva semne de intrebare.
Chiar daca e timida, stie sa mascheze destul de bine asta.
Deci nu poti confunda faptul ca e posomorata cu timiditatea.
Unele fete nu simt nici ceea mai mica atractie pentru partener, sau simt la inceput si aceasta se stinge usor.
Dar inca stau cu partenerii lor de frica sa nu-i raneasca.
Daca ai fi in situatia asta, ti-ai da seama destul de repede.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubesti cu toata inima si simti ca si ea te iubeste prin gesturi si cuvinte, nu ai nevoei sa testezi pe nimeni, ca aia este lipsa de incredere!

| T0T a răspuns:

Ține minte doar un lucru, fapte, nu vorbe.

| sofisis a răspuns:

La 27 de ani ar trebui sa nu mai existe probleme d'astea existentiale. Adica esti la varsta la care ar trebui sa citesti repede o persoana sau o situatie. Si chiar daca nu, nu exista nici un mod concret. Daca nu simti ca e ceva real, probabil nu e.

| Lioana a răspuns:

Doar timpul iti poate arata asta. Nu iti recomand sa faci teste pe dragostea ei. Acest lucru poate fi suparator. Va considera ca nu ai incredere in ea.

| xerxes1 a răspuns:

Te arunci de la etaj si vezi daca plange.

| PersonajFictiv a răspuns:

Simti,din cum iti vorbeste si cum se poarta cu tine. Nu ai nevoie de teste, doar idiotii si astia la pubertate le dau ( ah, plus grupul de manipulatoare, manipulatori mai egoisti de fel si "putin" infecti).

| JackR a răspuns:

Da-i un mesaj de genul "La ora 17:30 torn benzina si-mi dau foc in fata Guvernului". Daca la 17:29, vine SMURD-ul, te iubeste. Daca vine ea, cu floricele si Cola (sau cu seminte, daca este mai bruneta), ghinion, nu te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii arãti indiferentã daca vorbesti deja cu una, si dacã vrea si ea sã vorbeascã cu tine atunci te place, dar doar dacã ea face tot posibilul pare nerãbdãtoare sã te vadã si face lucruri simple sã te ajute.
Mai poti testa sã vezi dacã chiar ii place de tine, poti sã ii ceri "fantezii" dacã faceti sex mai neobisnuite de exemplu anilingus la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testatul nu dovedeste decat ca n-ai incredere nici in ea, nici in tine.

| RoxanaY a răspuns:

Vezi de ce te iubeste:
Pentru ca...
Fiindca esti...
Sau in ciuda a tot si a toate.
Sper ca ti-am dat un raspuns bun care sa iti fie de folos!

| Malsna a răspuns:

Cati ani ai? sa stiu cum ai putea mai exact sa faci asta

| Skyline9 a răspuns (pentru Malsna):

| Raniaa a răspuns (pentru Skyline9):

27... în ani canini?!
Nu există vreo formulă magică sau vreun test idiot, prin care îți dai seama cu exactitate ce simte persoana de lângă tine. Fii atent la ea, la felul în care se comportă/manifestă și așa îți vei da seama ce simte. Aceste "teste" nu fac bine, niciodată.

| Malsna a răspuns:

Fii atent cum te priveste, daca ii stralucesc ochii cand se uita la tine e un semn
vezi daca e dispusa sa iasa cu tine la orice ora, sa vorbiti la telefon la orice ora
daca atunci cand incepi sa vorbesti cu ea prin mesaje iti raspunde rapid si e dispusa sa vorbiti ore in sir si sa abordati oric e subiect
daca iti spune secrete de-ale ei, asta inseamna ca are incredere in tine si ca simte ceva daca alege sa iti zica anumite chestii
si o sa iti las mesaj in privat sa iti mai zic

| anonim_4396 explică (pentru Malsna):

"daca atunci cand incepi sa vorbesti cu ea prin mesaje iti raspunde rapid si e dispusa sa vorbiti ore in sir si sa abordati oric e subiect
daca iti spune secrete de-ale ei, asta inseamna ca are incredere in tine si ca simte ceva daca alege sa iti zica anumite chestii" Asta nu inseamna neparat ca exista iubire sau atractie la mijloc.

| Malsna a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci zi tu cum exista iubire sau atractie

| anonim_4396 explică (pentru Malsna):

Ce stiu eu la altul/alta cum isi arata iubirea/atractia fata de o persoana. Eu ma refeream in general. Faptul ca iti spune unele lucruri private sau ce stiu eu "secrete" nu inseamna 100% ca e vorba de iubire la mijloc. Te asigur eu.

| Ajutor19 a răspuns:

Nu există o formulă exactă, ca la matematică.Ca să "testezi" o fată pentru a vedea dacă te place, trebuie inainte de toate să o cunoști (atât din punct de vedere al caracterului, cât și personal). Nimeni nu poate iubi o persoană cu care nu este împreună, deoarece adevărata iubire este cea care te face să crezi ca te vei sacrifica pentru o persoană (ex. iubirea purtată mamei/tatei). Însă, pentru a afla dacă o fată te place și ar dori să aibă o relație cu tine, trebuie să observi niște lucruri: cum îți scrie, dacă arată interes în discuțiile cu tine, dacă vine cu subiecte noi de vorbă, dacă îți spune lucruri precum ce a făcut într-o zi etc.Deoarece o fată căreia îi place un băiat va dori să vorbească cu el.
Ce ține de tine este să îi spui dacă și tu o simpatizezi sau nu: dar ai grijă! Dacă îi spui că nu, sub impulsul nervilor majoritatea vor răspunde "nici mie de tine". Acum eu nu știu dacă ție îți place de fata de la care vrei să aflii dacă te place, dar dacă da, ar fi indicat să îi spui tu primul ( f2f sau pe chat, recomand f2f) și să îi observi reacțiile.
Concluzionând, o fată te poate place dacă îți caută atenția și dorește să vorbească cu tine, însă depinde foarte mult și de caracter: o persoană căpoapsă, orgolioasă, va lăsa cu greu garda jos și va trrbui să lupți pentru ea și pentru a afla, ceea ce este un lucru la fel de bun.A, da, nu există o formulă perfectă ca să testezi lucrurile astea, depinde foarte mult de persoană, eu doar ți-am dat niște sfaturi.
Succes!

| Luluuu123 a răspuns:

Am facut-o cu un baiat, s-a suparat pe mine dar tot in seara aia mi-a zis ca ii sunt crush.
Tu:I love google
Ea:*ce o zice*
Tu:I love Insta..Sau snap, o aplicatie oarecare
Ea:*ce o zice*
Tu:I love You...
Ea:*ce o zice*
Tu:Tube.

Pe mine s-a enervat rau dar dupa mi-a zis ca ma place

| anonim_4396 explică (pentru Luluuu123):

Uau tu stii sã vorbesti in limba androizilor?