| ema01 a întrebat:

Sall! Ce sa fac daca fratele meu de 12 ani ma enerveaza la culme si nu ma lasa in pace niciodata! Fundita pentru. cel mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| Just4FunIE a răspuns:

Il tratezi cu indiferenta si daca asta nu merge faci ce am facut si eu cu soramia:Cauti ceva cu ce sa il ai la mana si ii spui ca daca nu te lasa in pace il vei spune parintilor sau daca nu gasesti ceva, il iei dai o daca cu el in pat asa mai zdravan ca sa simta si ii spui ca data viitoare il bati rau rau si sa nu le spuna alor tai ca il ameninti ca il prinzi singur si il bati de vede stelute.Eu le-am luat pe rand si abia ultima faza a tinut.Sor-mia ii un inger cuminte acumlaughing Bafta

| ema01 explică (pentru Just4FunIE):

Chiestia e ca eu sunt mai mica decat el asa ca nici parinti nu ma cred...Zic ca sunt mincinoasa!

| AmyGrigoriu a răspuns (pentru Just4FunIE):

Multumesc si mie pentru idee!

20 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Joaca-te cu el cand ai putin timp - asta doreste - nu mai te supara pe el - este mic

| ema01 explică (pentru negru30):

Are 12 ani! Aloooo! El se joaca prin tipete, urlete altceva nu prea stie ce sa faca! Bn. si liceul ii cam strica capul!

| Wehrmacht a răspuns (pentru ema01):

La 12 ani tipete si urlete? Ala e om sau maimuta?laughing

| negru30 a răspuns (pentru ema01):

Alo - turnul de control - la 12 ani este la liceu? - fii calma draga cu el si nu o sa mai tipe - dupa raspuns are caracterul tau

| ema01 explică (pentru negru30):

Da s-a mutat la un liceuuuu! Nu a ramas in sc!

| negru30 a răspuns (pentru ema01):

Ok - cum spui tuuuu - ha ha ha

| maria4567 a răspuns:

Buna...eu zic sa iti faci macar jumate de ora pentru a te juca cu el. dupa cum vad este destul de mare ar trebui sa il preocupe scoala si invatatul eu la 12 ani nu imi ardea de joaca eram mai tot timpul prin bibleoteci la carti.asa ca incearca cand mergi prin oras sa ii iei o carte de citit pentru a se preocupa cu ceva. daca nu o sa iti petreci toata viata jucandu-te cu fratele tau.multa bafta!

| ema01 explică (pentru maria4567):

Ce bine. ar fi sa fie ca tine

| oanabuysomeweed a răspuns:

E micut,acorda-i mai mult timp si joaca-te cu el, stati pana tarziu, uitati-va la filme(desene) radeti pe net big grin si pana la urma o sa se schimbe :-)

| XDarkAngel a răspuns (pentru oanabuysomeweed):

Am si eu o sora de 12 ani si cum sa se mai uite la desene? Faptul ca exista filme sub 12 ani iti mai spune cv? Vrei sa se uite la michey mouse? Si tocmai o spus ca e mai mica ca el! Baietii nu prea au temperament pentru surorile mai mici!

| oanabuysomeweed a răspuns (pentru XDarkAngel):

Hmmm..."Cum sa se mai uite la desene?!" Dar c weconteaza varsta, ai auzit vreodata de DISNEY CHANNEL? Daca nu se mai uita la desene inseamna ca si-a srticat copilaria...12 ani?! nici macar nu e major.Am si eu o sora de 19 ani si stii ce, se mai uita la desene, si tata, si eu.Ce-i asa de rau? E o rusine?!

| XDarkAngel a răspuns (pentru oanabuysomeweed):

Nu, si eu ma mai uit. Credeam ca te referi la lucruri gen Minimax. Oricum, scuze.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Bate-l.:d

| crynys a răspuns:

Suna la protectia copilului sa vina sa il ia

| kitty_9669 a răspuns:

Fa si tu din niste sfoara groasa...ca aia de la coarda, niste catuse.si leagal se ceva,masa, piciorul unui dulap, sau poti lua dupa net niste catuse uite : http://www.okazii.ro/......bucle.html
sau
http://www.okazii.ro/catalog/51998783/catuse.html
Sper ca te-am ajutat!
:o3 Funda? :o3

| Groparu a răspuns:

Suna la hingheri sa vina sa il ia

| Bustter007 a răspuns:

Sa stiti eu sunt fratele ei si ea pune intrebarile astea ca n-are ce face si sa comenteze multi. asa a mai intrebat ieri " ce nume sa ii pun bichonului meu lady sau sara" s in plus aveam bichonul de un an si o chema lady deci n-are ce face tongue

| Fuffy a răspuns:

Cumperi tigari si bagi sub perna.ii spui parintilor tai ca fumeaza si ce inventezi tu pe acolo, iar cand il va pedepsi o sa fie mereu suparat si o sa te lase in pace.Sau daca nu... poti sa il ameninti ca il bati.ii faci niste frase din alea de exemplu iei protofelu lu mami si bagi sub perna fratelui tau chestile astea si ii zici ca daca nu te lasa in pace ii spui parintilor si daca te roaga sa nu te duci ii zici ca il ajuti cu conditia sa te lase in pace.eu asa am facut si am reusit.