| me237 a întrebat:

Sall! mama ma tot bate la cap, in fiecare minut ma intreaba: esti bine? sau chesti de genul asta, se ingrijoreaza prea mult si uneori asa de tare ma enervez cand face asta ca imi vine sa plang. daca incerc sa-i zic sa ma lase in pace sa nu ma mai tot sacaie ca nu suntem in cine ce tara in care cobori jos la magazin si te omoara criminali pe loc se supara pe mine si uneori face crize, pls ce pot face? deja sunt terminata psihic!

Răspuns Câştigător
| Andrei32133 a răspuns:

Spune-i sa mai lase tv-u si nu stiu altceva cred ca de acolo cum zice si geany98 a vazut ca se fura si se inpusca copii si tot e freica sa nu ti se intimple ceva merge si voi la o plimbare in parc cu biciclete nu stiu sport chesti dseastea da nu o mai lasa sa se uite la stiri ca de-a colo vede toate timpeniile alea si nu te lasa in pace

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleaca de langa ea la altcineva ruda dea ta care te intelege.

| ostea a răspuns:

La rîndul tău vei ajunge mamă și doar atunci vei putea să înțelegi ceea ce zice.
Te iubește foarte mult!

Încearcă să vorbești mai deschis cu ea. Nu cred că nu te-ar înțelege. Fii liniștită și relaxată cînd îi vorbești, altfel o să înțeleagă greșit mesajul cre vrei să i-l tranzmiți.

| vera_5828 a răspuns:

Are motive? S-ar putea sa aiba vreunu bine intemeiat, si tu sa te bucuri ca-ti poarta de grija esti termanata psihic. Unele mame au un motv bine intemeiat se cheama" instinctul matern" si oricat de tare vrei sa ascunzi tu ceva isi da seama. Sau este o " mama-closca" mamele care au tendinta exagerata de a-si proteja copii.

| geany98 a răspuns:

Eu cred ca mama ta are o presimntire rea! asa imi zice si mama si foarte tare ma afecteaza psihic ca mi si frica sa mai merg pe strada! daca ii dai motive sa se sperie atunci macar ascult-o si intreab-o de ce se tot ingrijoreaza ca astfel o sa va certati si distrugeti una pe alta! sper ca te-am ajutat

| me237 explică:

Mama nu are nici un motiv sa-si faca griji si la stiri nu se uita dar se uita la filme ceea ce-i cam tot una laughingrolling on the floor dar in orice caz daca ar fi sa aiba o presimtire ar fi bine sa o aiba pe cea ca daca ma mai enerveaza voi pleca de-acasa laughing