| anonima01 a întrebat:

Ma simt singura,nu am aproape niciun prieten, de fapt unul singur cu care nu m-am mai vazut de foarte mult timp.La scoala nu am niciun prieten, multi fac misto de mine.Cu ai mei ma inteleg foarte bine insa nu le pot spune ca nu am niciun prieten, si eu simt nevoia sa ma descarc cuiva.
Vreau si eu un prieten caruia sa-i spun ce simt.Ce as putea face? Va rog fara mistouri.

12 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Pe unde locuiesti nu ai pe cineva de varsta ta? Ai putea sa te imprietenesti cu el/ea. Sau incearca prin scoala sa gasesti pe cineva sau incepi sa iei din nou legatura cu persoane pe care nu le-ai bagat in seama de mult. Este greu sa gasesti un prieten/o prietena adevarata in ziua de azi, pentru ca te poate trada pana la urma. Asa ca ai grija! happy De unde esti?

| anonima01 explică (pentru MissxD):

Pe unde locuiesc nu am pe nimeni de varsta mea fiindca locuiesc la casa si nu sunt decat cateva case si nu am pe nimeni de varsta mea.

| MissxD a răspuns:

Incearca sa cunosti persoane pe mess/Facebook. Dupa aia va vedeti si mentineti relatia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, știu situația. E neplăcută. Eu zic să nu te refugiezi în mediul online, nu știi peste cine dai. Vorbește cu părinții tăi, du-te la concerte, la bibliotecă, activități de voluntariat și posibil că vei cunoaște pe cineva.

| CannbalCorpse a răspuns:

Daca vrei putem discuta amandoua si eu sunt fata happy poti sa imi spui deshis ce ai pe suflet!

| Katoteshika a răspuns:

Daca vrei putem fi noi prieteni...
putem vorbi despre orice vrei pe messenger.
sa stii ca cei care fac misto de altii sunt invidiosi...
adresa mea de mess:
paris_andra_elena2008@yahoo.com

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Stiu perfect ce simti si prin ce treci, si pentru mine a fost dificil cat am fost la scoala dar dupa ce am terminat scoala m-am angajat si lucrurile s-au schimbat. Am inceput sa-mi fac prieteni, sa socializez. La fel va fi si cu tine, cu toate ca stiu ca simti nevoia sa ai prieteni acum, nu peste ani.
In legatura cu colegii tai care fac misto de tine: Observa cu atentie ce defecte au, fizice sau de intelect si atunci cand mai fac misto de tine, pune-le in evidenta defectele. Se vor opri din glume proaste si vor incerca cumva sa se apropie de tine ca si prieteni pentru ca vor observa ca nu esti timida si slaba, iar daca cineva te ameninta du-te la un profesor in care ai mai mare incredere si spune-i problema ta.
Mult, mult succes! Te pup!

| minho a răspuns:

Buna! Este adevarat ca uneori trecem prin astfel de momente in care este foarte greu sa mergi mai departe si orice sfaturi ai primi parca nici unul nu sunt de folos atunci cand te confrunti in mod direct cu situatia data.Dar totusi nu poti ramane nepasatoare un acest caz, daca colegii tai fac misto de tine atunci totusi inceraca sa faci un lucru pe care nici unul sa nu-l poata faca si sa le castigi increderea, sa le arati adevarata ta valoare.In momentul in care vei reusi sa faci un astfel de lucru atunci multi vor vrea sa-ti fie prieteni.Parerea mea insa este ca acest gen de persoane care dispretuiesc pe altii nu merita sa fie numiti prieteni, dar poate ma insel si doar sunt acele persoane carora trebuie sa le castigi increderea inainte de a intra in grupul lor.Bafta sa ai si incearca sa faci ce te-am sfatuit chiar daca va fi greu poti reusi.

| bengalezu a răspuns:

Salut daca vrei pot sa lasi ceva un id de mess si putem sa vorbim

| mylifedance a răspuns:

Si eu sunt din Iasi lasa'mi id tau daca vrei si mai vorbim happy. Stiu ce simti si eu am trecut prin astea. Aveam momente cand ma simteam singura pe lume. Ia'ti inima in dinti si fa'te respectata la scoala, nu lasa pe nimeni sa'si bata joc de tine!